Pomysłów na urządzenie ergonomicznego biura jest wiele, ale w żadnym z nich nie pomija się takich elementów jak biurko, ramię na monitor czy kontener pod biurko, niezastąpiony w segregacji dokumentów. Podstawą ergonomicznego stanowiska pracy jest również krzesło. Poniżej kilka najważniejszych cech, jakimi wyróżniają się współczesne krzesła biurowe.

Cechy charakterystyczne nowoczesnych krzeseł biurowych

Najnowsze modele krzeseł obrotowych to meble przemyślane technologicznie od samego etapu projektowania. Doskonałym ich przykładem jest krzesło biurowe Queen EFG 421G – produkt dostępny w ofercie firmy Umstahl. Wyróżnia je minimalistyczny, nowoczesny design. Choć uwadze nie umknie również dwustronnie tapicerowane oparcie, czy aluminiowy mechanizm, sterowany manetkami znajdującymi się pod siedziskiem. Siedzisko i oparcie w tym modelu zostało wykonane z wysokoelastycznej pianki formowanej wtryskowo. Innym elementem konstrukcji jest solidna baza 5-ramienna wykonana z aluminium malowanego proszkowo. Wygodę użytkowania podnoszą podłokietniki zintegrowane z oparciem, które podążają za ruchem użytkownika. Zastosowany w krześle amortyzator gazowy zapewnia płynną regulację wysokości oraz miękkie resorowanie.

Funkcje krzesła biurowego Queen EFG 421G

Dzięki prostocie funkcji krzesło obrotowe umożliwia wygodną i przyjemną pracę. Podstawowe funkcje mechanizmu są następujące:

  • – synchroniczna zmiany położenia siedziska i oparcia,
  • – regulacja wysokości siedziska,
  • – blokowanie pozycji oparcia w 1 położeniu.

Krzesło biurowe Queen EFG 421G ma nieduże wymiary, dzięki czemu świetnie wpisuje się w małe przestrzenie biurowe. Dodatkowo tworzy komfortowe i ergonomiczne stanowisko pracy. Dzięki funkcjom, jakie posiada, mebel ten doskonale dostosowuje się do każdego użytkownika, do jego wzrostu i budowy ciała. Odpowiednia konstrukcja krzesła odciąża kręgosłup, a to automatycznie wpływa na dobre samopoczucie niezależnie od pory dnia. Możliwość regulacji oparcia i siedziska sprawia, że to krzesło obrotowe nie musi być przypisane do konkretnego pracownika, ale może spokojnie służyć wielu osobom. W związku z tym sprawdzi się w przestrzeniach coworkingowych i salach konferencyjnych.

Krzesło Queen EFG 421G można połączyć z dowolnym biurkiem wyposażonym w funkcję regulacji wysokości. Oba te elementy wówczas stworzą ergonomiczne miejsce pracy, sprzyjające wielogodzinnemu wykonywaniu obowiązków. Do tego zestawu można jeszcze dokupić inne produkty, jak mediaporty, czy kontenerek z szufladami pod biurko, a to wszystko znajdziesz w firmie Elzap.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here