Czym jest BIM?

0

Bim, czyli Building Information Modeling, oznacza modelowanie informacji o budowaniu. To zapis cyfrowych, fizycznych i funkcjonalnych właściwości obiektu. BIM w formie parametrycznej stanowi źródło wiedzy dla wszystkich uczestników inwestycji. Dowiedz się, jak swobodnie korzystać z technologii oraz jakie możliwości generuje.

Wykorzystanie BIM

BIM jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia wizualizacji budowy – od koncepcji aż do oddania jej do użytku. Dzięki takiemu rozwiązaniu w realistyczny sposób można przedstawić inwestorowi oraz projektantom zaprojektowany obiekt. Przedstawienie modelu w wirtualnym świecie pozwala przypisać również różne właściwości – koszt, gęstość właściwą, producenta, klasyfikację w różnych systemach, materiał, wytrzymałość, oporność cieplną itd. W dedykowanym programie można określić położenie geograficzne oraz orientację budowli. W efekcie możliwe jest zwizualizowanie stopnia nasłonecznienia w różnych porach roku, co jest istotne szczególnie podczas projektowania budynków mieszkalnych. Osoby pracujące na modelach 3D są w stanie szczegółowiej zaplanować realizację oraz dokonać stosownych zmian. Każde wprowadzone modyfikacje automatycznie pojawią się u pozostałych członków zespołu. To znacząco przyspiesza proces tworzenia i prac względem projektów w wersji 2D.

Szkolenia dopasowane do Ciebie

Dzięki BIM wszyscy, którzy są zaangażowani w inwestycję, mają dostęp do tych samych  informacji w tym samym czasie. Dzieje się tak dlatego, że występuje interoperacyjność platform technologicznych. By lepiej zrozumieć zagadnienie i pracować w charakterze BIM-Menagera warto skorzystać z oferty kursów doszkalających przygotowanych przez specjalistów: https://sbm-szkolenia.pl/szkolenia-bim/. Standardy BIM są wymagane już m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz pracować za granicą, to warto zdobyć dodatkowe kompetencje w tym zakresie. Dzięki szkoleniom uczestnik ma możliwość poznania i zrozumienia pracy na projektach od postaw. W SBM – Centrum Kształcenia Ustawicznego zajęcia prowadzą doświadczeni fachowcy, którzy od wielu lat wykładają budownictwo. Odpowiednio przygotowane szkolenie pozwala poznać metody i możliwości, jakie daje BIM.  Ze zdobytą wiedzą, można dalej rozwijać swoje umiejętności. Warto inwestować w kursy, które pomogą rozwinąć ścieżkę kariery.

BIM umożliwia wysyłanie i odbieranie danych, co pozwala w pełni kontrolować projekt. Dokumentacja projektowa i trójwymiarowe modele pozwalają na tworzenie projektów zgodnie z prawem i sztuką budowlaną, a także według wymagań inwestora. Warto stawiać na nowoczesne podejście, które już niedługo stanie się standardem w dziedzinie projektowania.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here