W środę (20.10) w Centrum Szkoleniowo- konferencyjnym „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatem Lubaczowskim a Powiatem Saarpfalz w Niemczech. To efekt podjętej w sierpniu przez Radę Powiatu w Lubaczowie uchwały w sprawie nawiązania współpracy pomiędzy tymi samorządami.

Celem podpisanego porozumienia jest nadanie ram współpracy pomiędzy partnerami, w szczególności na rzecz kształtowania rozwoju społeczno-gospodarczego regionów, w tym promocji zrównoważonego rozwoju – informuje Powiat Lubaczowski.

Porozumienie podpisali: dr Theophil Gallo- Starosta Powiatu Saarpfalz, Przewodniczący Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Kraju Saary i Prezes Zrzeszenia na rzecz Biosfery Bliesgau, dr Gerhard Mörsch – Dyrektor Zrzeszenia na rzecz Biosfery Bliesgau, Zenon Swatek – Starosta Lubaczowski oraz Barbara Broź – Wicestarosta Lubaczowski.

Po części oficjalnej goście z Niemiec mieli okazję zwiedzić naszą okolicę oraz obszar Biosfery Roztocze.

Galeria zdjęć, fot. powiatlubaczowski.pl

2 komentarze

  1. Nawet pajacu nie potrafisz wymyśleć dla siebie nicka, a usiłujesz komentować coś, czego nie ogarniasz. Współpraca z kimkolwiek nam niepotrzebna, nieprawdaż? Lepiej obić powiat dechami, ubrać się w kufajkę, napić taniego wina i narzekać na cały świat.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here