Okulary korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne pełnią dziś nie tylko funkcje użytkową, ale także  estetyczną. Ogromne znaczenie ma oczywiście to, aby okulary skutecznie korygowały wzrok czy chroniły oczy przed promieniowaniem UV. Ale jednocześnie  przykładamy coraz większą wagę do tego, aby okulary wyglądały nienagannie. Zwracamy uwagę na jakość okularów, a także to, czy wpisują się one w aktualne trendy. Wybieramy okulary tak, aby komponowały się z naszym strojem i dopasowywały do trybu życia. Można dziś wytypować topowych producentów, których okulary cieszą się ogromnym zainteresowaniem – i niezmiennie na czele tej listy znajdują się okulary Ray Ban.

Na czym polega fenomen okularów Ray Ban?

Ray-Ban to marka okularów przeciwsłonecznych i okularów założona w 1937 roku przez amerykańską firmę Bausch & Lomb. Marka jest najbardziej znana ze swoich okularów przeciwsłonecznych Wayfarer i Aviator. W 1999 roku Bausch & Lomb sprzedał markę włoskiej Grupie Luxottica za 640 milionów dolarów. Ray-Ban od kilkudziesięciu lat jest popularną marką okularów. Okulary korekcyjne Rayban i okulary przeciwsłoneczne marki zdobią oczy wszystkich – od celebrytów po przedsiębiorców i ludzi na ulicy. Ray-Ban z powodzeniem ugruntował sobie miejsce w sercach milionów dzięki kultowym okularom.

Ray Ban jest jedną z wiodących marek okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych z lojalną i stale rosnącą bazą fanów. Wynika to głównie z ich wariantowej kolekcji wzorów okularów przeciwsłonecznych, gamy kolorów i najpopularniejszych modeli, które obejmują:

Ray Ban Aviator

Pierwszy w historii model okularów przeciwsłonecznych Ray Ban stał się natychmiast popularny i jest taki nawet dzisiaj. Jak sama nazwa wskazuje, został zainspirowany dziedziną lotnictwa. Słynie z wszechstronności i jest hitem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Zwykle najlepiej wygląda na owalnych twarzach i zmiękcza rysy kanciastych lub kwadratowych twarzy.

Ray Ban Wayfarer

Trend Wayfarer trafił na rynek w 1952 roku i jest znany z możliwości wykreowania luźnego, stylowego wizerunku. Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban Wayfarer miały znaczący wpływ na popkulturę i były popularyzowane przez różne gwiazdy. Błyskawicznie przyciągają wzrok, łącząc elementy retro i modern. Wayfarer to oprawki bardzo lekkie, wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych, co jest kolejnym powodem ich ogromnej popularności.

Ray Ban Clubmaster

Styl Clubmaster jest obecny na rynku od 1980 roku i jest dziś dostępny w różnych kolorach i wzorach. Najlepiej nadaje się do twarzy owalnych, okrągłych i w kształcie serca. Te okulary przeciwsłoneczne charakteryzują się zauważalnymi górnymi obręczami i eleganckimi dolnymi obręczami.

Ale pośród całej tej pomysłowej promocji, marka Ray-Ban nie zaniedbywał technologicznych aspektów swojego projektu. Zawsze starając się ulepszyć swój charakterystyczny produkt, wprowadził kolekcję Ray-Ban Tech Fibre, wykorzystując najnowsze techniki produkcji okularów. Otaczająca ramkę konstrukcja jest wykonana z siedmiu warstw lekkiego włókna węglowego, dzięki czemu okulary są trwałe i niezwykle elastyczne, aby były odporne na przypadkowe uszkodzenia. Soczewki mają podobne przełomowe cechy. Są wykonane z poliwęglanu i kryształu, mają doskonałe właściwości polaryzacyjne, a także zapewniają naturalne widzenie kolorów w wysokiej rozdzielczości, specjalną powłokę odblaskową eliminującą odblaski i zwiększoną ochronę przed promieniowaniem UV.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here