Zdobyli nagrody w Ogólnopolskim Turnieju Satyry „O Złotą Szpilę”

0

W gronie laureatów 24. Ogólnopolskiego Turnieju Satyry „O Złotą Szpilę” im. Ignacego Krasickiego znaleźli się podopieczni Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 października na Zamku w Dubiecku.

Aktorzy Teatru Małych Form mierzyli się z innymi uczestnikami w Turnieju Recytatorskim, Inscenizacji i Piosenki Satyrycznej. Komisja w składzie Paweł Gładyś – przewodniczący, Magdalena Skubisz i Robert Żurek, po obejrzeniu 20 prezentacji konkursowych przyznała nagrody i wyróżnienia. Patrycja Leszczawska i Jan Abramowicz otrzymali wyróżnienie w kategorii inscenizacja. W dziedzinie recytacji, w kategorii szkoły podstawowe wyróżnienie zdobyła Milena Kruk. Z kolei wśród uczestników ze szkół średnich pierwsze miejsce zdobył Jan Abramowicz. Wyróżnienie otrzymały Patrycja Szychter i Patrycja Leszczawska. W kategorii dorośli najlepszy okazał się Marian Kowalski. Drugą nagrodę wywalczył Adrian Krzych.

– Jesteśmy pod wrażeniem ogromnej kultury słowa, świadomości tekstu, a także – co najistotniejsze – wrażliwości i wyobraźni uczestników, biorących się za bary z wymagającym repertuarem. Wart podkreślenia jest fakt, że wykonawcy twórczo przełamywali bariery gatunków, jak zdarzyło się to w przypadku inscenizacji i recytacji. To dowodzi, że uczestnicy nie traktują zadań aktorskich sztywno i konwencjonalnie, ale wykazują odwagę i bezkompromisowość – cechy najbardziej pożądane u artystów – napisali protokole członkowie komisji, którzy zachwycili się wysokim poziomem wykonawczym konkursu.

Obejrzyjcie film.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here