Jak lato to morze, a jak zima to góry. Stereotypowe myślenie pozbawia niezwykłych widoków i możliwości spędzania czasu w atrakcyjny sposób. Podobnie z Warmią i Mazurami, które po letnim sezonie zapadają w lekki sen, ale tak tylko wydaje się turystom, którzy nie odwiedzają tych miejsc zimową porą.

Zarówno nad morzem jak i na Warmii i Mazurach jest sporo aktywności, które czekają na świeżym powietrzu. Poza tym wyjazd zimą właśnie w te regiony Polski ma wiele innych zalet. Dlaczego warto od czasu do czasu wybrać się na zimowy urlop właśnie nad morze albo na Mazury?

Cisza, spokój, niezwykłe krajobrazy

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w miejscowościach turystycznych położonych nad morzem zaczyna cichnąć gwar. Można spotkać jeszcze rodziny z mniejszymi dziećmi i seniorów. Urlop we wrześniu ma mnóstwo zalet, dlatego wiele rodzin decyduje się na wyjazd po gorącym, wakacyjnym okresie. A zimą? To niezwykły czas nad morzem, gdy na plaży leży śnieg, a morze otoczone jest grzywami zamarzniętych fal. Wokół niezwykła cisza, niewielki ruch, nikt nie bije się o leżaki na plaży, co sprzyja spacerom i wyciszeniu. Niezwykła zimowa sceneria to idealne miejsce do ładowania akumulatorów, zwolnienia tempa życia, znalezienia wewnętrznej równowagi. Podczas gdy w górach są tłumy, a zewsząd atakują atrakcje, polskie wybrzeże oferuje wypoczynek w spokojnych warunkach.

Niższe ceny

Zimowy urlop nie musi mocno uderzyć po kieszeni. Wybierając na przykład zimowe wakacje na Warmii można sporo zaoszczędzić. Pokoje są tańsze, a przy tym pensjonaty i hotele nie są przepełnione. Nocleg można zarezerwować w ostatniej chwili w wielu miastach i miasteczkach na Warmii i Mazurach. Podobnie nad polskim morzem czekają pokoje. Decydując się na góry, szczególnie popularne Zakopane, Krynicę Górską, Karpacz czy Szklarską Porębę pokój trzeba zarezerwować dużo wcześniej. Może się okazać, że z miejscami noclegowymi jest ciężko, szczególnie w popularnych hotelach i pensjonatach w centrum. Natomiast nad morzem i na Mazurach jest inaczej, bez konieczności dzwonienia w kilkanaście miejsc, szybciej i taniej.

Dlaczego morze zimą? Jakie atrakcje czekają?

Jesienią i zimą nad morzem warto oddychać pełną piersią, jodu jest dużo i to jeden z głównych powodów, dla których warto wybrać się w ten rejon Polski na zimowy urlop. Poza tym jest sporo propozycji spędzania wolnego czasu. Można spacerować, a jeśli zima jest łagodna jeździć na rowerze. Gdy spadnie dużo śniegu wskoczyć w narty biegowe, aktywnie spędzając czas na plaży. Można też zbierać bursztyny, bo sezon na szukanie ich nie kończy się wraz z końcem lata.

Warmia i Mazury oraz polskie morze to propozycja na zimowy urlop dla osób, które poszukują miejsc bez tłoku, hałasu. Chcą odpocząć, wyciszyć się, napawać niezwykłymi widokami.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here