Domówka w Chutorze Gorajec

0

W Chutorze Gorajec odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Domówka”. Na scenie wystąpi krakowski duet Kirszenbaum. Organizatorzy (Stowarzyszenie Folkowisko) zapraszają już w piątek (22.10).

Domówki to koncerty, spotkania literackie i wernisaże artystyczne odbywające się – zamiast w wielkich salach koncertowych – w przestrzeniach niestandardowych, czyli prywatnych mieszkaniach, stodołach, opuszczonych halach produkcyjnych. Domówki zrodziły się z potrzeby przystosowania kultury do nowych realiów pandemicznych.

W Gorajcu, w klimatycznym wnętrzu dawnej wiejskiej szkoły, w piątek (22.10) wystąpi krakowski duet Kirszenbaum prezentujący współczesną i dość specyficzną interpretację słowiańskich, klezmerskich i anglosaskich folków.

Wszystko wizualnie wzbogaci wystawa obiektów modowych przygotowanych przez artystkę Anitę Żmurko Sieradzką. Jej projekty ubrań zaskakują i burzą ład estetyczny. Są charyzmatyczne, niepokorne, pełne transformacji i dematerializacji.

Początek o godz. 19:00.

Ponadto organizatorzy zapowiadają kolejne wydarzenie – Dzień Białoruski – Za Wolność Naszą i Waszą. Odbędzie się ono w sobotę 6 listopada. W jego ramach uczestniczyć będziemy mogli w koncertach zespołów Dzieciuki i Belarusian True Story, pokazach filmów z cyklu Bulbamovie oraz spotkaniu z poezją przygotowaną przez Białorusinkę Kasię Ioffe.

– Od kilku miesięcy Gorajec stał się przystanią dla Białoruskich dysydentów, artystów, którzy z powodów politycznych musieli opuścić swój kraj. Ponieważ nie mają miejsca gdzie tworzyć, gdzie się spotykać, otworzyliśmy dla nich nasz dom i serca. Chcemy im dać możliwość tworzenia i pokazywania swojej twórczości – mówi Marcin Piotrowski.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here