Robert Gmiterek zabierze w podróż po Roztoczu

0

Już jutro (15.10) o godz. 17:00 w Zespole Cerkiewnym w Radrużu odbędzie się premierowe spotkanie wokół najnowszej książki „Na Roztoczu – przewodnik metaforyczny” Roberta Gmiterka. Autor wcieli się w rolę przewodnika i oprowadzi po Roztoczu.

Fot. Tomasz Michalski, arch.

Robert Gmiterek nazywany jest poetą, pisarzem, fotografem, nielicencjonowanym przewodnikiem i kronikarzem czasu zatraconego. On sam lubi nazywać się skrybą, twierdzi bowiem, że wszystko już kiedyś napisano, a on przepisuje tylko to, co zdoła odczytać ze znaków pozostawionych na ziemi i niebie. Często można go spotkać na cmentarzach pogranicza, na których szuka bohaterów swoich opowieści i wskrzesza ich historię.

W swojej najnowszej książce „Na Roztoczu – przewodnik metaforyczny” wciela się w rolę mistycznego Przewodnika i prowadzi nas przez siedem kręgów Roztocza, które nazwał i poruszył. Oprowadza po roztoczańskim uniwersum i odkrywa rzeczy, miejsca i idee.

– Trudno w kilku słowach opowiedzieć o tej wielowarstwowej narracji. Jedynym sposobem na doświadczenie jej jest przejście. Przejście jego śladem, jego tropami. Jest to bowiem książka, którą się czyta po drodze, książka, która się wzięła z drogi, książka, która jest drogą i prowadzi nas tam, gdzie dobra książka powinna prowadzić: w głąb samego siebie. – mówią organizatorzy.

AH, elubaczow.com, Muzeum Kresów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here