Ile kosztuje remont łazienki?

0

Ile zapłacimy za renowację naszej łazienki? Na tak zadane pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zgodnie z powszechnie znaną zasadą, remont jednego metra powierzchni użytkowej mieszkania kosztuje około tysiąc złotych. Jednak w rzeczywistości remont może kosztować znacznie więcej lub znacznie mniej. Wszystko zależy od wyboru materiałów, których użyjemy do remontu, stylu, w którym chcemy zrealizować nasz projekt, a przede wszystkim od naszej kreatywności i zaradności.

Przystępując do prac remontowych warto na wstępie przygotować ogólny kosztorys remontu. Umieszczamy w nim wszystkie potrzebne materiały oraz elementy wyposażenia wnętrza i uwzględniamy koszty opłacenia ekipy remontowej.

Ile zapłacimy za remont łazienki?

Ile będzie nas kosztowało wyremontowanie łazienki? Zależy to od wielu czynników. Po pierwsze, od przewidzianego przez nas zakresu planowanych prac. Jeśli remont jest gruntowny, obejmuje wymianę podłogi i kafelków na ścianach, wymianę ogrzewania łazienkowego i oświetlenia, całkowitą wymianę armatury, zakup nowej pralki i suszarki, a także dodatkowe prace, takie jak np. montaż dodatkowego oświetlenia, czy sufitu podwieszanego, podłączenie bidetu, który wcześniej nie był w łazience zainstalowany, to koszty remontu z pewnością będą wysokie. Jeśli planujemy ograniczyć się do wymiany mebli łazienkowych, urządzeń sanitarnych i armatury łazienkowej – koszt będzie niższy. Pamiętajmy, że aby odświeżyć wygląd naszej łazienki nie musimy przeprowadzać gruntownego remontu. Wystarczy wymiana wanny, umywalki i toalety a czasami tylko drobnych elementów wyposażenia wnętrza i dekoracji, takich jak półki łazienkowe, wieszaki na ręczniki, lustro czy szafki, by całkowicie odmienić wygląd i styl naszej łazienki. W tym ostatnim przypadku koszt remontu może być bardzo mały, a zmiana ogromna. Przygotowując kosztorys, uwzględnijmy także wielkość pomieszczenia. Im większe, tym koszty renowacji będą wyższe.

Co może wpłynąć na zwiększenie lub obniżenie kosztów naszego remontu?

Na koszty naszego remontu będą miały wpływ dodatkowe czynniki, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Wiele będzie zależało od ceny produktów, które chcemy nabyć. Im bardziej renomowany producent, tym cena poszczególnych elementów wyposażenia będzie wyższa. Jakość armatury łazienkowej i wykończeń także będzie miała znaczenie. Dodatkowe koszty pociągnie za sobą zamówienie szafek czy armatury na zamówienie. Nie zapominajmy też o różnych drobnych elementach wyposażenia wnętrza, takich jak uchwyty na ręczniki, mydelniczki, lampy, szafki, półki łazienkowe, kosze, pojemnik na brudną bieliznę oraz pojemniki na łazienkowe drobiazgi, a także elementy dekoracyjne – lustra w atrakcyjnych ramach czy sztuczne rośliny. Warto pomyśleć o nich zawczasu, bo może się okazać, że całościowy koszt ich zakupu może okazać się spory i znacznie obciąży budżet, który przeznaczyliśmy na nasz remont. Obniżenie kosztów i stresu związanego z remontem uzyskamy, jeśli prace remontowe wykonamy samodzielnie, nie zatrudniając ekipy remontowej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here