XXI Dzień Papieski w Lubaczowie

1

W niedzielę (10.10), pod hasłem „Nie lękajcie się!”, w Lubaczowie obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Obchody zainaugurowała św. o godz.11:00 w Konkatedrze pod przewodnictwem ks. Dziekana Andrzeja Stopyry.

Dalsza część uroczystości odbyła się wieczorem – podczas apelu papieskiego przy obelisku i krzyżu na stadionie członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przybliżyli wybrane fragmenty z książki Jana Pawła II pt. „Nie lękajcie się”. Delegacje parlamentarzystów z Poseł na Sejm RP Teresą Pamułą, samorządowców z Przewodniczącą Rady Powiatu w Lubaczowie Martą Tabaczek, Starostą Lubaczowskim Zenonem Swatkiem, Burmistrzem Miasta Lubaczowa Krzysztofem Szpytem oraz Wójtem Gminy Lubaczów Wiesławem Kaplem, a także Klubu Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie, złożyły wiązanki kwiatów i zapalone znicze.

Następnie wraz ze zgromadzonymi mieszkańcami Lubaczowa zebrani przeszli drogą papieską do Sankturarium, by modlić się przed obliczem Matki Bożej Łaskawej. Stamtąd procesja z portretem św. Jana Pawła II przeszła pod pomnik Papieża Polaka, przy kościele. św. Karola Boromeusza, gdzie po modlitwie do Świętego Jana Pawła II i złożeniu kwiatów, godzinę śmierci Papieża (21:37) uczczono wymowną ciszą.

W czasie Dnia Papieskiego w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, prowadzona była również zbiórka pieniędzy na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości

Dalszy ciąg uroczystości zaplanowany jest na 16 października . O godz. 18: 00 w Konkatedrze zostanie odprawiona msza św. dziękczynna w 43. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Galeria zdjęć, fot. powiatlubaczowski.pl

elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here