Sukces młodzieży z ZPiT „Kresy”

1

Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” występując w młodzieżowym składzie zajął II miejsce w XI Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” Łańcut 2021. Na scenie zaprezentowało się prawie 300 tancerzy, muzyków i miłośników folkloru.

Fot. Fot. Edward Soński, Miejski Dom Kultury w Łańcucie.

W konkursie wzięło udział 16 zespołów w trzech kategoriach wiekowych obejmujących dzieci i młodzież od przedszkolaków do 19 roku życia z kilku województw południowo-wschodniej Polski.

Doskonale w III kategorii wiekowej zaprezentowała się młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy’, który prowadzą Monika i Tomasz Jezuit. Zespół za występ pt. „Suita tańców lubaczowskich” otrzymał drugą nagrodę. Jury lepiej oceniło tylko Zespół Tańca Ludowego „Błażowiacy”.

Gratulujemy Kierownikom Zespołu Państwu Monice i Tomaszowi Jezuitom oraz wszystkim jego członkom kolejnego cennego osiągnięcia, tym bardziej, że zdobyła go młodzież, która przecież jest naszą przyszłością. Dziękujemy, że dzielicie się z nami swoją pasją i mamy nadzieję, że Wasz talent pozwoli Wam zdobywać kolejne nagrody – czytamy na stronie gminy Lubaczów.

Obejrzycie występ „Kresów”.

1 komentarz

  1. BŁĄD!! i to nie w samym artykule, a w zwiastunie- streszczeniu: „Młodzież z ZPiT „Kresy” zajęła II miejsce w XI Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” Łańcut 2021. Obejrzycie ich wysętp.”
    Chodzi o wyraz „wysętp”….

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here