Urządzenie salonu tak, aby był funkcjonalny, komfortowy i atrakcyjny wizualnie wymaga kreatywnego podejścia do projektu aranżacji. Największe znaczenie mają meble, gdyż to one odpowiadają za walory użytkowe przestrzeni. Oprócz podstawowych elementów wyposażenia nie można zapominać też o praktycznych dodatkach takich jak stoliczek do pokoju. Jak wybrać odpowiedni? Podpowiadamy!

Stoliki do pokoju – na co zwracać uwagę?

Nawet niewielki stoliczek do pokoju jest w stanie znacząco poprawić komfort korzystania z pomieszczenia i pozytywnie wpłynąć na estetykę aranżacji. Może on pełnić funkcję praktycznej dekoracji, uzupełniając wnętrze o modny dodatek. Znajdzie bowiem szerokie zastosowanie jako mebel do przyjmowania gości, serwowania poczęstunku czy eksponowania ozdób. Wybierając stoliczek do pokoju, warto więc uwzględnić jego przeznaczenie, a oprócz tego zwrócić uwagę na:

  • – wielkość,
  • – design,
  • – materiał wykonania,
  • – kolorystyka,
  • – miejsce ustawienia,
  • – styl wystroju wnętrza.

Kolekcje meblowe charakteryzują się ogromną różnorodnością, co wbrew pozorom może być utrudnieniem w znalezieniu odpowiedniego stolika do pokoju. Przygotowaliśmy więc kilka wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie decyzji o wyborze idealnego mebla.

Stoliczek do pokoju – jaka wielkość?

Mebel powinien być dopasowany do przestrzeni i poprawiać jej funkcjonalność. Przed zakupem powinieneś przeanalizować dostępne miejsce i określić, w którym punkcie pomieszczenia umieścisz stoliczek do pokoju. Jeżeli ma on zastępować tradycyjny stół i stać w obrębie kanapy lub narożnika, warto rozważyć zakup niewielkiej ławy. Nowoczesne modele są wyposażone w półkę pod blatem lub system schowków, w których ukryjesz podręczne przedmioty.

W przypadku, gdy stolik do pokoju ma pełnić głównie funkcję dekoracyjną, możesz się pokusić o mebel o kompaktowych wymiarach. Sprawdzi się on do uzupełnienia strefy wypoczynkowej jako stoliczek na książki, filiżankę kawy czy lampkę.

Stolik do pokoju – jaki design?

Kupując osobny mebel, warto też zwrócić uwagę, aby pasował stylistycznie do pozostałego wyposażenia oraz stylu aranżacji. Najbardziej uniwersalny wybór stanowią proste stoliczki do pokoju o geometrycznej konstrukcji i w neutralnych kolorach. Będą bowiem pasować zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

W kolekcjach meblowych znajdziesz też oryginalne projekty o nietypowej formie. Takie stoliki do pokoju wyróżniają się efektownym designem i są wyposażone w praktyczne dodatki, takie jak półki czy szuflady pod blatem. Sprawdzą się jako uzupełnienie modernistycznych wnętrz, aby spersonalizować je według własnego pomysłu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here