Skóra wymaga szczególnej pielęgnacji, abyśmy przez długi czas mogli cieszyć się z jej pięknego wyglądu. Aby tak się jednak stało należy zadbać o skompletowanie odpowiednich kosmetyków zarówno do jej rodzaju, jak również pod względem ich jakości. Z pomocą przychodzą więc kosmetyki naturalne w których na próżno szukać m.in. chemicznych dodatków przyczyniających się do pojawiania się alergii oraz podrażnień. Dlaczego jeszcze warto na nie stawiać? Podpowiadamy.

Kosmetyki naturalne mają prosty skład

Niewątpliwą zaletą kosmetyków naturalnych jest to, że mają prosty skład. Na próżno w nim szukać toksycznych, szkodliwych dla naszej skóry substancji tj. parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne, które tak często można znaleźć na etykietach standardowych produktów drogeryjnych. Te mogą działać podrażniająco, jak również alergizująco oraz wysuszająco. Sprzyjają ponadto pojawianiu się zaskórników oraz wyprysków z uwagi na zatykanie porów skóry.

Kosmetyki naturalne bez chemii to gwarancja wykorzystania wyłącznie nieprzetworzonych, organicznych składników w których znajdziemy naturalne substancje nawilżające, ekstrakty, oleje czy też maceraty. Co istotne – wielu producentów stawia na produkcję kosmetyków bezzapachowych, hipoalergicznych – słowem – skrojonych na miarę potrzeb osób skłonnych do alergii, dzieci, dorastającej młodzieży czy też kobiet w ciąży zapewniając im maksymalne bezpieczeństwo.

Kosmetyki naturalne działają

Niewątpliwym atutem kosmetyków naturalnych jest to, że one rzeczywiście działają, a nie jedynie masują niedoskonałości zwalczając wyłącznie objawy. Dzięki naturalnym produktom nasza skóra zostaje pobudzona do regeneracji poprzez wspomaganie przez nie procesów fizjologicznych. W praktyce oznacza to, że na efekty potrzebny jest czas, jednak skutki tego procesu utrzymują się bardzo długo.

Kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach

Kosmetyki naturalne bez chemii są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego, a tym samym – przyjazne zwierzętom. W praktyce oznacza to, że w przeciwieństwie do wielu drogeryjnych, nie są one testowane na zwierzętach. Warto także wspomnieć o tym, że duże grono ich producentów stawia na opakowania, które nadają się do recyklingu. Wybierając je wspieramy naturę w pełnym tego słowa znaczeniu, a ponadto stawiamy na wspomniane już bezpieczeństwo oraz wysokiej jakości działanie.

Kosmetyki naturalne to doskonały wybór, jeśli zależy nam na produktach w pełni wpisujących się w potrzeby skóry, nawet tej problematycznej. To także działanie na rzecz środowiska naturalnego, które to całe szczęście nie jest chwilowym trendem, a stało się już dla wielu stylem życia. 

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here