Umówienie wizyty w urzędzie skarbowym jeszcze łatwiejsze

0

Teraz w czterech krokach można umówić wizytę w urzędzie skarbowym, a wszystko dzięki nowym ułatwieniom – uproszczonej wersji formularza i wyszukiwarce spraw. Nowe narzędzia wprowadzone przez KAS to przede wszystkim podniesienie komfortu klientów.

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” umożliwia zaplanowanie spotkania w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie, dogodnie dla podatnika.

– Ułatwia to załatwianie spraw i zwiększa bezpieczeństwo klientów, którzy przychodząc na konkretną godzinę, nie przebywają w dużych skupiskach osób – mówi Agnieszka Siwy Z-ca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Wizytę w urzędzie skarbowym umówić można poprzez rezerwację internetową (www.wizyta.podatki.gov.pl). W wyszukiwarce najpierw należy wybrać województwo oraz urząd. Później trzeba zaznaczyć sprawę, którą chce się załatwić. W kolejnym kroku wybiera się dogodną dla siebie datę i godzinę wizyty, a na końcu – podaje dane kontaktowe. Dodatkowo udostępniona została wyszukiwarka, dzięki której korzystając ze słów kluczowych można szybko znaleźć rodzaj sprawy, z którą chce się przyjść do urzędu skarbowego.

– Od niedawna działa także usługa powiadamiania SMS-em o umówionej wizycie. Jeżeli umówiłeś się do urzędu przez internet i podałeś numer telefonu komórkowego, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji SMS-em. Jeśli umawiasz wizytę co najmniej dwa dni wcześniej, dzień przed spotkaniem otrzymasz dodatkowo SMS-owe przypomnienie – wyjaśnia Agnieszka Siwy.

Obecnie na stronie trwa badanie ankietowe. Oznacza to, że każda osoba, która umówiła wizytę w usłudze i podała adres e-mail, otrzyma wiadomość z linkiem do anonimowej ankiety. W ten urzędnicy pozyskają opinie i wskazówki, co poprawić w pracy urzędów, aby były one jeszcze bardziej przyjazne klientom.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here