Kto tworzył historię twojego miasta? Poznaj odpowiedź i weź udział w konkursie

0

Poznaj patrona swojej ulicy i wygraj atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. tablet. Ruszył konkurs „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta”.

Opatrzenie ulicy powszechnie znanym lub mniej znanym nazwiskiem jest sygnałem, że daną postać uznajemy za godną uwagi, oddając jej w ten sposób honor i cześć. Zatem kim jest bohater, którego imię nosi twoja ulica? Do zgłębienia wiedzy zachęca Centrum Kulturalne w Przemyślu – organizator konkursu „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta”. Celem wydarzenia jest zainteresowanie młodych ludzi historią regionu oraz wzmacnianie ich więzi z miejscem zamieszkania.

Konkurs swoim zasięgiem obejmuje powiaty: dębicki, lubaczowski i sanocki. Z tych względów do współpracy zaproszeni zostali regionaliści z Muzeum Kresów w Lubaczowie, Muzeum Regionalnego w Dębicy oraz Muzeum Historycznego w Sanoku.

– Dla każdego powiatu zostanie wskazana przez regionalistę postać historyczna, o której uczniowie tworzyć będą prace konkursowe. O każdej wskazanej postaci zostanie przygotowana prezentacja przedstawiająca jej sylwetkę, która zostanie zamieszczona na stronie internetowej CK, a celem jej będzie zainspirowanie młodzieży przy tworzeniu prac konkursowych – tłumaczy Łukasz Kisielica z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Konkurs odbędzie się w czterech kategoriach: wywiad, prezentacja multimedialna, wystawa, komiks. Uczestnicy będą musieli wybrać jedną, w której zmierzą się z innymi.

Zgłoszenia odbywają się za pośrednictwem szkoły, do której uczeń uczęszcza. Prace przyjmowane będą do 19 listopada, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 listopada. Po zakończeniu konkursu w każdej zwycięskiej szkole odbędzie się prezentacja zwycięskiej pracy.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here