Środki „Sportowej Polski” trafią do naszego regionu

0

12 mln zł ze środków programu „Sportowa Polska” trafi do czterech powiatów z naszego województwa. Wśród beneficjentów znalazły się dwie gminy z powiatu lubaczowskiego.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Po rozstrzygnięciach z lipca, kiedy to do dofinansowania zostało zakwalifikowanych 260 inwestycji sportowych o łącznej wartości ponad 374 mln zł, tym razem wsparcie otrzymują 73 inwestycje w kwocie 82 810 464 zł. W gronie podmiotów, które otrzymały wsparcie znalazła się Gmina Lubaczów. Uzyskała ona 269 488 zł na budowę zaplecza szatniowo-sanitarnego na boisku sportowym w Wólce Krowickiej. Wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków znalazł się również ten złożony przez Miasto i Gminę Narol. Za sprawą dofinansowania w kwocie 601 143 zł włodarze zajmą się budową boiska wielofunkcyjnego wraz z lodowiskiem sezonowym w miejscowości Lipsko.

Inwestycje, jakie zostaną zrealizowane w ramach programu „Sportowa Polska” przedstawiono w czasie konferencji prasowej w siedzibie Biura Poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu. W spotkaniu wzięli udział posłowie PiS – Teresa Pamuła z Lubaczowa i Tadeusz Chrzan z Jarosławia oraz samorządowcy, m.in. Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Program „Sportowa Polska” ma na celu wsparcie lokalnej infrastruktury sportowej w trzech kategoriach: inwestycji szkolnych, obiektów służących klubom sportowym i obiektów ogólnodostępnych, pozaszkolnych.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here