Smaki Dziedzictwa w Kresowej Osadzie

0

Uczniowie szkół gastronomicznych, producenci żywności, przedstawiciele sektora rybackiego, restauratorzy oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczyły w poniedziałkowych (27.09) warsztatach kulinarnych, który miały miejsce w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. W świat potraw wprowadził ich Jarosław Uściński.

Do Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń do udziału w warsztatach zorganizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa – Smaki Dziedzictwa. Do uczestnictwa zakwalifikowano 30 pierwszych osób.

Warsztaty poprowadził znany restaurator, znawca regionalnej kuchni, mistrz z wieloletnim doświadczeniem, Prezes Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, kucharz i trener kulinarny – Jarosław Uściński. Wprowadził on wszystkich uczestników w niezwykły świat potraw z  ryb, które są wyjątkowo zdrowe i smaczne.

Niecodzienne wydaje się ich połączenie z ogórkami kiszonymi ale smak z pewnością zachwycił wszystkich obecnych w Kresowej Osadzie. Odkrywanie nowych smaków z pomocą składników, które znamy i wykorzystujemy na co dzień sprawia, że nasza, może czasem monotonna, kuchnia zmienia się i wzbudza zachwyt gości – piszą organizatorzy.

Ponadto, dla wszystkich uczestników, dzięki uprzejmości hodowców ryb z terenu ziemi lubaczowskiej – zrzeszonych w Rybackiej Lokalnej Grupie Działania „ROZTOCZE”, została przygotowana degustacja ryb i potraw rybnych.

Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu, zostały rozlosowane nagrody i upominki ufundowane przez organizatorów tego wydarzenia – Rybacką Lokalną Grupę Działania ”ROZTOCZE”, Kresową Osadę i Gminę Lubaczów.

elubaczow.com, gminalubaczow.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here