Drewniany most na rzece Szkło w miejscowości Budzyń całkowicie zmienił swoje oblicze. Wykonano nową konstrukcję, a na jego nawierzchnię wylano asfalt. Po rocznym remoncie oficjalne oddanie mostu odbyło się w piątek (25.09).

Prace objęły wykonanie konstrukcji stalowej oraz adaptację i wzmocnienie podpór istniejących (na nowy wymieniono tylko tymczasowy przyczółek od strony Budzynia), wykonanie nawierzchni bitumicznej z betonu asfaltowego, wyposażenia obiektu (montaż stalowych barieroporęczy), adaptację i remont dojazdów do mostu oraz remont koryta rzeki. Zmieniła się również nośność mostu, która wynosi teraz 40 ton, co jest zgodnie z przepisami właściwymi dla mostów w ciągach dróg powiatowych. Inwestycja była realizowana od 27 sierpnia 2020 r. do 27 sierpnia 2021 r.

W sumie remont pochłoną ponad 3 mln zł, z czego ponad 1 mln 800 tys. zł pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Wielkie Oczy dofinansowała inwestycję w kwocie 300 tys., a po 50 tys. zł przekazały Gmina Radymno oraz Nadleśnictwa Jarosław, Lubaczów, Narol i Oleszyce. Ponadto z budżetu Powiatu Lubaczowskiego na realizację inwestycji wydatkowana została kwota ponad 600 tys. zł. stanowiąca wkład własny powiatu.

W Budzyniu, oficjalne oddanie do użytku mostu na rzece Szkło w ciągu drogi powiatowej nr 1698R Kobylnica Ruska – Budzyń – Korczowa, odbyło się w piątek (25.09). W uroczystościach wzięli udział m.in. Anna Schmidt – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP, Teresa Pamuła – Poseł na Sejm RP, Anna Huk – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Marcin Malinowski – dyrektor biura Senatora Mieczysława Golby, Marek Marecki – Dyrektor Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Krośnie wraz z Nadleśniczymi Nadleśnictw Oleszyce, Lubaczów, Narol  i Jarosław, Grażyna Zagrobelna – emerytowany Dyrektor RDLP w Krośnie, ks. Stanisław Gorczyński –  proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Potoku Jaworowskim, przedstawiciele wykonawców i gmin: Wielkie Oczy, Kobylnicy Wołoskiej, Radymno oraz Powiatu Lubaczowskiego.

Galeria zdjęć, fot. powiatlubaczowski.pl

AH, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

  1. Most jest na granicy powiatow ale rzeka szklo jest na terenie powiatu lubaczowskiego,gmina Wielkie Oczy, obręb Kobylnica Wołoska. Gdyby most byl w Budzyniu, tak jak piszecie blednie w artykule to budowalby go powiat jaroslawski a nie lubaczowski.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here