Grys w Twoim ogrodzie

0

Grys to bardzo popularny materiał chętnie wykorzystywany w ogrodowych aranżacjach. Uzyskuje się go w wyniku pokruszenia kamieni naturalnych na mniejsze kawałki. Charakteryzuje się nieregularnym kształtem z ostrymi i nierównymi krawędziami. Dodatkowo występuje w wielu atrakcyjnych kolorach. Dowiedz się, do czego możesz wykorzystać grys ogrodowy.

Rabaty kamienne

Grys ogrodowy (https://stonesgarden.pl/kamienie-ogrodowe/grysy-ogrodowe) może posłużyć do uzupełnienia przestrzeni wokół kwiatów. Doskonale przylega do podłoża oraz utrzymuje odpowiednią wilgotność gleby, a dzięki bogactwie kolorów łatwo dopasujesz go do aranżacji rabat. Naturalny kamień w połączeniu z roślinami doda zielonej przestrzeni klasy i uroku. Można z niego tworzyć również samodzielne kompozycje. Jeśli nie masz czasu na żmudną pielęgnację kwiatów, czy krzewów to świetną i bardzo popularną alternatywą są rabaty kamienne, w której rośliny stanowią jedynie dodatek. Możesz wykorzystać różne kolory grysu i stworzyć z nich oryginalną kompozycję.

Alejki

Naturalny kamień doskonale sprawdzi się do usypania ścieżek w ogrodzie. Grys bardzo dobrze osiada na podłożu, dzięki czemu alejka jest stabilna i nie osypuje się. Możesz go również wykorzystać do uzupełnienia wolnych przestrzeni wokół dużych płyt kamiennych albo betonowego drewna. Wykorzystując różne odcienie, uzyskasz ciekawy efekt wizualny.  Grys znajdziesz w najróżniejszych kolorach, między innymi: pomarańczowym, szaro-fioletowym, kremowym, brązowym czy różowym.

Oczko wodne

Grys ogrodowy to świetne rozwiązanie do usypania dna oczka wodnego czy strumyku w Twoim ogrodzie. Warto postawić na jasną barwę, przy której rośliny i ryby będą się pięknie prezentowały. Kamień powinien być jednak pozbawiony zanieczyszczeń chemicznych, aby stworzyć odpowiednie warunki do zakorzenienia się lilii wodnych czy tataraków oraz do życia zwierząt.

Podbudowa tarasu, miejsca na grilla, altany…

Kamień doskonale nada się do stworzenia stabilnego podłoża pod taras, altanę, drewutnie czy do stworzenia miejsca pod palenisko lub grilla. Warto zastosować dwie warstwy grysu: pierwsza frakcja z większych kamieni, a druga – z drobniejszych. Możesz dodatkowo na nie położyć płyty kamienne albo betonowe. Grys doskonale odprowadza wilgoć z dala od fundamentów, więc możesz go również wykorzystać do zrobienia opaski wokół domu.

Grys ogrodowy występuje w wielu kolorach i rodzajach, dzięki czemu ma szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Może także posłużyć do podsypania roślin w doniczkach, co doda im uroku i elegancji. Wykorzystaj ten naturalny kamień również w swoich aranżacjach.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here