Fot. Gmina Horyniec-Zdrój

Dziennikarze grupy Polsat odwiedzili naszą okolicę. Na antenach Polsatu i Polsatu News nadawali z Radruża i gospodarstwa agroturystycznego Dzikowisko.

Milena Rostkowska-Galant rozmawiała z Piotrem Zubowskim – dyrektorem Muzeum Kresów w Lubaczowie o drewnianej cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu, która wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dziennikarka spotkała się również z Ewą i Przemysławem Dzikiewicz – właścicielami gospodarstwa agroturystycznego Dzikowisko. Oni z kolei mówili o wyjątkowości naszego regionu i walorach Roztocza. Dodatkowo na stronie internetowej stacji przeczytać można o Świątyni Słońca, Diabelskim Kamieniu czy nieistniejących już Dachanach. Uwagę zwrócono także na bunkry Linii Mołotowa czy Szumy na Tanwi.

– Roztocze, …ta część województwa podkarpackiego została wpisana na listę UNESCO jako transgraniczny rezerwat biosfery o „nieprzeciętnym w skali świata dziedzictwie przyrodniczym, kulturowym i krajobrazowym” – piszą na swojej stronie internetowej dziennikarze Polsatu.

Materiał stacji dostępny jest pod linkiem: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-09-15/roztocze-wschodnie-natura-ktora-zachwyca/

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here