Trwa nabór do służby w Straży Granicznej

0

53 osoby zgłosiły się do kolejnej edycji II-go etapu kwalifikacyjnego kandydatów do służby w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu. Nabór prowadzony był na przełomie sierpnia i września. W 2021 roku planowane jest przyjęcie łącznie 120 nowych funkcjonariuszy.

Do egzaminu obejmującego test pisemny z wiedzy ogólnej i języka obcego oraz testu sprawności fizycznej i rozmowy kwalifikacyjnej przystąpiło 27 kobiet oraz 26 mężczyzn. Byli to głównie mieszkańcy Podkarpacia. Ostatecznie pięćdziesięcioro kandydatów pozytywnie zakończyło postępowanie.

Kandydaci jeszcze muszą przejść badania psychologiczne, stawić się na komisję lekarską i uzyskać poświadczenia bezpieczeństwa. Osoby, które przejdą pozytywnie te części postępowania zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG.

– Była to już kolejna edycja II-etapu kwalifikacji przeprowadzona w przemyskiej komendzie oddziału. Wcześniej takie egzaminy były prowadzone wyłącznie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie i w Lubaniu. Taką możliwość wprowadziło Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które weszło w życie 23 lipca 2020 roku. Celem nowych regulacji prawnych jest usprawnienie procedury kwalifikacyjnej związanej z naborem – czytamy na stronie internetowej Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Kolejna rekrutacja nowych funkcjonariuszy planowana jest w październiku. Wszystkie niezbędne informacje oraz wzory dokumentów znajdują się na stronie internetowej Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu w zakładce „Nabór”.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here