Przez 2 tygodnie wakacji, od 14 do 28 sierpnia rowerzyści mogli poznawać uroki Roztocza w ramach „Festiwalu Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic”. W wydarzeniu wzięło udział kilkuset cyklistów z całej Polski, od dzieci po seniorów.

Festiwal w tym roku obrał międzywojewódzki zasięg – uczestnicy przemierzali Roztocze zarówno po stronie województwa podkarpackiego i lubelskiego. Organizatorzy przygotowali aż 7 wydarzeń rowerowych na 7 trasach o różnych długościach. Były to rajdy: „Odkrywamy Roztocze”, „Na skrzydłach Natury”, „Naturalnie na Roztoczu”, „Lasy Janowskie – rowerem do Leśnego Skarbca” , „Przez lasy i bezdroża Roztocza”, „Święto Rowerów na 400-lecie Tomaszowa Lubelskiego” oraz dwudniowy rajd „Szlakiem roztoczańskich krajobrazów”.

Trasy zostały wybrane tak, aby pokazać i promować piękno Roztocza oraz prezentować korytarz Green Velo, jak również atrakcje i zabytki znajdujące się w pobliżu. Na przystankach, na cyklistów czekali przewodnicy, którzy oprowadzali i opowiadali o zabytkowych i ciekawych obiektach. Szczęśliwcy wyjechali do domów z nagrodami – rowerami trekkingowymi, kaskami i akcesoriami rowerowymi, które mogli wygrać w loteriach fantowych na zakończenie rajdów.

Organizatorami Festiwalu byli Powiat Lubaczowski, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna, a partnerami – Województwo Podkarpackie, Województwo Lubelskie oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”. Sponsorem głównym był PGNiG.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.

AH, elubaczow.com, Powiat Lubaczowski

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here