Usługa kolokacji serwerów cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Firmy chętnie wynajmują przestrzeń do przechowywania serwerów, ponieważ profesjonalne centra danych gwarantują rewelacyjne warunki przechowywania sprzętu. Jak wybrać więc najlepszą firmę specjalizującą się w tej branży?

Właściwa obsługa serwera jest niezwykle ważną sprawą. Jednocześnie jednak może sprawić wiele zachodu. Z tego też powodu wiele firm decyduje się przekazać serwery w ręce specjalistów. Umieszczenie ich w data center, w których mają idealne warunki i stałą opiekę to naprawdę świetne rozwiązanie. Szczególnie jeśli przedsiębiorstwo nie posiada własnej serwerowni. Co to jest kolokacja serwerów i dlaczego warto z niej skorzystać? 

Co to jest kolokacja serwerów?

Kolokacja serwerów to usługa polegająca na przekazaniu serwerów oraz wszystkich sprzętów współpracujących z nimi firmie zewnętrznej. Takich firm działa obecnie coraz więcej i zajmują się one wynajmem przestrzeni serwerowni. Na usługę kolokacji serwerów składa się wiele drobniejszych działań, między innymi udostępnienie niezbędnej infrastruktury, czy całodobowa ochrona, która zapewnia serwerom bezpieczeństwo fizyczne. Wszystko zależy od wybranej firmy. W ramach usługi kolokacji można liczyć także na dostęp do najszybszych łączy internetowych oraz serwis i wsparcie techniczne.  

Jakie korzyści zapewnia kolokacja serwera?

Kolokacja serwerów w sprawdzonych centrach danych to rozwiązanie, z którego nie bez powodu korzysta obecnie coraz więcej firm. Usługa ta zapewnia bowiem szereg wspaniałych korzyści, szczególnie jeśli mówimy o małych i średnich przedsiębiorstwach. Przechowywanie serwerów jest bardzo kłopotliwe i wymaga dodatkowej przestrzeni oraz stałego nadzoru, dlatego w tym przypadku wiązałoby się to z dużą inwestycją — zarówno czasu, jak i pieniędzy. Kolokacja to natomiast niższe koszty energii i brak konieczności dbania o kwestie techniczne. Wszystko to otrzymujemy w ramach usługi kolokacji. 

Kolokacja serwerów — jak wybrać najlepsze centrum danych? 

Aktualnie na polskim rynku działa coraz więcej firm zajmujących się kolokacją serwerów. Jedną z najczęściej polecanych jest obecnie https://www.s-net.pl/kolokacja. Nie każde oferuje jednak równie wysoki poziom usług. Na co zwrócić więc uwagę przy wyborze, aby mieć pewność, że wybraliśmy właściwe centrum danych? W tym celu warto skorzystać przede wszystkim z informacji marketingowych danych firm. Sprawdźmy, czy oferta zapewnia nam dobre warunki przechowywania serwerów, gwarantując tym samym pełną ochronę przed ewentualnymi włamaniami, czy też uszkodzeniami mechanicznymi. Poza tym bardzo istotna jest także lokalizacja oraz wyposażenie w zasilanie awaryjne.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here