W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie porozmawiać będzie można z Tomaszem Kubą Kozłowskim oraz zobaczyć wystawę „Kresowe wspomnienia”. Na wydarzenia, które odbędą się 16 i 17 września zaprasza lubaczowski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Tomasz Kuba Kozłowski to autor cyklu oraz koordynator programu Warszawska Inicjatywa Kresowa w Domu Spotkań z Historią. Jest on także twórcą i właścicielem największej prywatnej, liczącej kilkadziesiąt tysięcy obiektów, kolekcji materiałów dotyczących Kresów, obejmującej druki zwarte, ciągłe i ulotne, kartografie, archiwalia, ikonografię, antyki, przedmioty codziennego użytku i pamiątki. Z Tomaszem Kubą Kozłowskim będzie można spotkać się w czwartek (16.09) o godz. 17:00 w lubaczowskiej MBP.

Kolejnego dnia, w piątek (17.09) o godz. 17:00 w Bibliotece otwarta zostanie wystawa „Kresowe wspomnienia”. Dokumentować ona będzie historie poszczególnych rodzin, które wypędzone z Kresów, znalazły swój nowy dom w Lubaczowie lub okolicach. Do ekspozycji dołączony zostanie katalog, który jest jej rozszerzeniem. Wystawa została dofinansowana z budżetu Województwa Podkarpackiego.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here