Bibliotekarze i miłośnicy książek z gminy Cieszanów po raz kolejny włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Jak co roku, zadbano o piękną scenografię, odpowiednie kostiumy i klimat epoki.

W sobotę (4 .09) odbyła się dziesiąta jubileuszowa edycja Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku na lekturę wybrano „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. We wspólnym czytaniu po raz kolejny uczestniczyła Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie, przygotowując je we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

Narodowe Czytanie rozpoczęło się o godzinie 16.00 w miejscowym Centrum Koncertowo-Wystawienniczym (dawna cerkiew greckokatolicka pw. św. Jerzego). Na potrzeby wydarzenia wykonano piękną scenografię przedstawiającą wnętrze mieszkania mieszczańskiego z początku XX wieku. W publicznym czytaniu wybitnego dramatu Gabrieli Zapolskiej wzięli udział: Urszula Kopeć-Zaborniak (Dulska), Małgorzata Mizyn (Juliasiewiczowa), Łukasz Wolanin (Zbyszko), Anna Herda (Mela), Dorota Kmiecik (Hesia), Teresa Granda (Tadrachowa), Agata Ważna (Lokatorka), Anna Kłysewicz (Hanka), Ewelina Welcz (narrator), Tomasz Róg (Felicjan Dulski) – podsumowują w MBP w Cieszanowie.

Dla osób, które nie mogły na miejscu uczestniczyć w wydarzeniu prowadzona była transmisja online na żywo.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Michalski.

elubaczow.com, MBP w Cieszanowie

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here