Skompletowanie wyposażenia do przedszkola to nie lada wyzwanie. Należy bowiem pamiętać o kilku kluczowych kwestiach związanych z rozmiarem, wykonaniem czy przeznaczeniem mebli, które mają służyć maluchom przez długie lata. Nieodłącznym elementem niemal każdej sali przedszkolnej są krzesełka i to ich wyborem się zajmiemy. Jak wybrać najlepsze krzesła do przedszkola? Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.

Krzesła do przedszkola – rozmiary

Dzieci uczęszczające do sal  przedszkolnych trafiają do nich w różnym wieku – najczęściej mają od 2,5 do 6 lat. To sprawia, że każda placówka musi dysponować meblami dostosowanymi do wzrostu wszystkich maluchów. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk do pracy, wyposażonych oczywiście w krzesła przedszkolne, które powinny ułatwiać wykonywanie najprostszych czynności, w tym malowania, rysowania czy wyklejania. Krzesełka w odpowiednich rozmiarach to inwestycja w zdrowie maluchów – przeciwdziałają powstawaniu czy rozwojowi wad postawy. Rozmiar mebli automatycznie wpływa również na łatwość w ich codziennym użytkowaniu – rozwiązania powinny być dobrane adekwatnie do konkretnych grup wiekowych.

Krzesełka do przedszkola – bezpieczeństwo

Sprzęty przeznaczone do użytku szkolnego czy przedszkolnego powinny pochodzić od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują pełne bezpieczeństwo zastosowanych przez siebie materiałów. Dobre krzesła do przedszkola to takie, które posiadają wszelkie niezbędne atesty dopuszczające je do użytku przez najmłodszych. Dodatkowo, meble powinny wyróżniać się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia, o które nie trudno podczas codziennych zajęć dydaktycznych i zabaw. Podobna inwestycja pomoże nie tylko zagwarantować dzieciakom najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale także sprawi, że wszystkie sprzęty będą z powodzeniem służyć kolejnym pokoleniom.

Krzesła dla przedszkolaków – design

Funkcjonalność i bezpieczeństwo to aspekty, które przy wyborze krzesełek do przedszkola odgrywają nadrzędne role. Nie można jednak zapominać o tak istotnych kwestiach jak design wybranego wyposażenia – powinien on swobodnie komponować się z aranżacjami sal przedszkolnych i wpisywać się w obrane koncepcje. Producenci mebli dla szkół i przedszkoli dbają o to, aby każda placówka miała do wyboru modele krzeseł i stolików w wielu wariantach kolorystycznych. Dzieci zdecydowanie chętniej będą powracać do placówki, jeśli będą na nie czekać kolorowe mebelki w oryginalnych kształtach.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here