W Dąbkach koło Koszalina rozegrano VII Mistrzostwa Polski Dzieci w Warcabach 100-polowych. Z medalami do domu wrócili m.in. warcabiści z powiatu lubaczowskiego.

Kolejne sukcesy na Mistrzostwa Polski odnieśli warcabiści reprezentujący kluby z województwa podkarpackiego. Tym razem z medalami wrócili z VII Mistrzostwa Polski Dzieci, które rozegrano w dniach 3-5 września w Dąbkach. Zawody rozegrano w 4 kategoriach (do lat 6 – chłopcy i dziewczęta i do lat 8 – chłopcy i dziewczęta.

Dwa tytuły mistrza Polski na cztery możliwe i złote medale zdobyli: Katarzyna Mazur z SGU „CZARNI” Oleszyce (do lat 6) i Filip Młodowiec z MUKS LIBERO Basznia Dolna (do lat 8). Z puli 12 medali Mistrzostw Polski możliwych do zdobycia kolejne zdobyli inni zawodnicy naszych klubów. Srebrny medal w kategorii dziewcząt do lat 8 zdobyła Marika Gancarz z SGU CZARNI Oleszyce, a  brązowy Małgorzata Szutka z MUKS LIBERO Basznia Dolna. Kasia Mazur zdobyła III kategorię warcabową, a Filip Młodowiec – IV. Mistrzowie byli bezlitośni dla swoich przeciwników. Kasia wygrała wszystkie partie mistrzostw, a Filip także był niepokonany (przy 2 remisach). Brawa dla klubów, trenerów i rodziców zawodników bo sukces jest ogromny – informuje Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy.

Galeria zdjęć, fot. POZW.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here