Już warto gromadzić makulaturę i plastikowe butelki, bo będzie je można wymienić na sadzonki. W połowie września (17.09) w Lubaczowie odbędzie się EKOfestiwal „Łączy nas Natura”.

Celem wydarzenia będzie promocja edukacji ekologicznej wśród uczestników, w szczególności dzieci i młodzieży. Tradycyjnie otwarte zostanie stoisko wymiany odpadów stanowiących surowce wtórne na sadzonki drzew leśnych. Akcja ma zachęcać do zachowań proekologicznych. Dodatkowo dostępne będą stoiska WFOŚiGW w Rzeszowie, Regionalnego Centrum Mikroorganizmów w Jasionce czy „Zielarski kącik Kari”. Jednak stoiska edukacyjne to nie jedyny punkt programu. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników warsztaty, prezentacje, pokazy naukowe, zabawy i konkursy. Jednym z nich będzie konkurs na najciekawszy i najbarwniejszy strój owada.

Organizatorem EKOfestiwalu jest Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, a partnerami są Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”, Stowarzyszenie „EKOSKOP”, Geonatura Kielce, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here