Już 10 lat dyskutują o książkach

0

W 2011 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie po raz pierwszy grupa miłośników książek zebrała się, by wymienić się wrażeniami z przeczytanej lektury. Ten zwyczaj przetrwał do dziś. 27 sierpnia swój jubileusz obchodził cieszanowski Dyskusyjny Klub Książki.

fot. Tomasz Mielnik dla MBP w Cieszanowie

Komfortowe warunki do swobodnej dyskusji na temat literatury stworzyła 10 lat temu MBP w Cieszanowie. Ideę DKK zainicjowała dyrektor Urszula Kopeć-Zaborniak, a pierwszą moderator została Marta Kopciuch. Dzisiaj jest nią Małgorzata Mizyn. DKK powstał z potrzeby organizacji miejsca, w którym można by swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach. Nie trzeba być specjalistą, by czerpać przyjemność z tych rozmów.

W MBP, 27 sierpnia świętowano 10-lecie DKK. Był uroczysty obiad, tort i dmuchanie świeczek. Nie zabrakło życzeń, gratulacji i podziękowań od zaproszonych gości i władz miasta. W czasie spotkania wspominano poszczególne lata działalności DKK.

Te dziesięć lat to także wielka zasługa tych, którzy co miesiąc przychodzili na spotkania – podkreślano w czasie rozmów.

Podczas uroczystości członkowie DKK otrzymali pamiątkowe statuetki, słodkie upominki i zakładki do książek, które przygotowane zostały i podarowane przez uczestników Domu Dziennego Pobytu Seniora w Cieszanowie.

Całość wydarzenia uświetnił występ wokalny Alka Berkowicza – artysty obdarzonego dużą dawką pozytywnej energii, która udzieliła się wszystkim zebranym.

AH, elubaczow.com

Fotorelacja z wydarzenia, fot. Tomasz Mielnik dla MBP w Cieszanowie

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here