Sukces Gminy Wielkie Oczy już wcześniej został dostrzeżony m.in. przez regionalne media.

W naszym województwie Gmina Wielkie Oczy zajmuje pierwsze miejsce pod względem frekwencji w Narodowym Spisie Powszechnym. 93,8 procent osób ma za sobą spis.

Taki wynik Gmina osiągnęła dzięki aktywności władz samorządowych, gminnego biura spisowego i rachmistrzów. Nie wolno także zapominać o wzajemnej mobilizacji mieszkańców.

W czasie wideokonferencji z gminnymi biurami spisowymi Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, pełniąca funkcję wojewódzkiego komisarza spisowego, podziękowała gminie i jej mieszkańcom za zaangażowanie.

– Z wielkim uznaniem podchodzę do liderów, których efekt pracy jest szczególnie widoczny. Gratuluję gminom: Wielkie Oczy, Tyrawie Wołoskiej i Padwi Narodowej, które pracę związaną ze spisem mają już praktycznie zakończoną – mówiła Ewa Leniart.

Według danych na 24 sierpnia br. w naszym województwie spisanych zostało 59,9% mieszkań oraz 64,2% mieszkańców. Podkarpacie, zarówno pod względem odsetka spisanych mieszkań, jak i spisanych osób, zajmuje drugie miejsce w kraju.

NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo. Zbierane zostają informacje dotyczące stanu i charakterystyki demograficznej, poziomu wykształcenia, aktywności ekonomicznej, niepełnosprawności, migracji wewnętrznej i zagranicznej, charakterystyki etniczno-kulturowej, gospodarstwa domowego i rodziny, stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych. NSP przeprowadzany będzie do 30 września. Osoby chcące spisać się przez Internet powinny wejść na stronę: www.spis.gov.pl.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here