Użytkownicy nowych smartfonów mogą kontrolować z pomocą opaski aparat, odbierać połączenia telefoniczne, czytać SMS. Przede wszystkim jednak na ekranie opaski sprawdzisz dane dotyczące swojej sportowej aktywności. 

Wiele przydatnych funkcji smart band na co dzień

Smart band powstały, aby pomóc nam wprowadzać zmiany w stylu życia, śledzić poziom podejmowanych aktywności. Praktycznie każde urządzenie pozwala także monitorować prawidłowy wypoczynek, kontrolować ilość godzin spędzonych w pozycji spoczynkowej, mierzyć sen. Wszystko po to, abyśmy mogli stawiać sobie cele i je realizować. Technologie monitorujące służą do mierzenia tętna na co dzień i podczas wysiłku, kontrolowania ilości pokonanych kilometrów, spalanych kalorii – pozwalają więc sprawdzać, na ile trening jest efektywny. Dzięki temu możliwe jest także śledzenie własnego rozwoju, poprawianie wyników. 

Łączący minimalizm ze sportowym charakterem opaski design

Zarówno ekran opaski, jak i całe jej wykonanie wielu użytkowników urzeka swoim minimalizmem. Użytkownicy zwracają uwagę, że opaska jest znacznie wygodniejsza niż zegarek sportowy, a pozwala osiągnąć większość analogicznych celów, jeśli chodzi o mierzenie treningu czy codziennej aktywności. Producenci dużą wagę przykładają do tego, by opaski były możliwie eleganckie, minimalistyczne, a tym samym pasujące do naszego codziennego stroju. Ekrany oferują (tak jak w Huawei Band 4 Pro) czasem nawet 100 różnych tarcz. Zegarek w sekundę dostarcza niezbędnych informacji. Obrót nadgarstka sprawia, że zyskujesz dostęp do bezcennych danych.

Huawei Band 4 – czym nie wyróżnia?

Huawei Band 4 Pro to jedna z bardziej zaawansowanych opasek sportowych na rynku. Pozwala uzyskiwać szczegółowe raporty ćwiczeń, posiada zaawansowany zestaw czujników treningowych. Dzięki temu wykrywa na przykład poziom nasycenia tlenem (SpO2, pulsoksymetr). To jeden z ważnych parametrów życiowych, który rzadko kiedy mierzony jest przez opaski sportowe. Dane na zegarku odzwierciedlają zaopatrzenie organizmu w tlen. Śledzenie takich danych nie jest przeznaczone do zapobiegania jakiejkolwiek chorobie, pomaga natomiast zadbać o zdrowie i bezpieczny trening. Opaska pozwala także diagnozować jakość snu i wskazywać 6 kluczowych problemów utrudniających prawidłowy wypoczynek. Dzięki zegarkowi otrzymasz także cenne wskazówki oparte na danych dotyczących strefy tętna, VO2Max. Dowiesz się, ile powinieneś się regenerować i jak efektywny był trening. 

Z kolei dzięki wbudowanemu modułowi GPS możesz zapisać przebytą trasę bez korzystania z lokalizacji w smartfonie, więc nie musisz zabierać go na trening. Funkcja odnajdywania telefonu, pozwoli zlokalizować smartfon. 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here