Rolnicy z gminy Horyniec-Zdrój w tym roku za plony będą dziękować w pierwszą niedzielę września. Dożynki Gminno-Parafialne odbędą się w Werchracie i Prusiu.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00 zbiórką delegacji z wieńcami dożynkowymi przy Świetlicy Wiejskiej w Werchracie i przejazdem korowodu dożynkowego do Kościoła pw. Narodzenia NMP w Prusiu. Tam o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta msza święta dożynkowa. Po niej przy Świetlicy Wiejskiej w Werchracie odbędzie się oficjalne otwarcie uroczystości dożynkowych wraz z konkursem wieńców oraz festyn dożynkowy z zabawą taneczną.

Na Dożynki Gminno-Parafialne zapraszają Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis oraz ks. Artur Wojtowicz Proboszcz Parafii pw. św. Józefa Robotnika w Werchracie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

  1. Co to znaczy gmino parafialne-to kler tez uprawia pola sieje i zbiera ? czy tylko kase bierze za pokropienie woda,. ile mozna xo roku to same lewactwo uprawiać, najesć napić i do chalupy na pierdoły w każdej gminie kase maxie , ale ma edukacje dzieci to nie bardzo może tak w wakacje byscie sie zajeli warsztatami dla mlodych !!! i to nie dotyczy tylko gminy Horyniec ale calego powiatu , rocznie marnujecie tysiace zlotych na byle jakie pijackie festyny i dni swoich miasteczek i wiosk za te pieniądze można zrobić o wiele wiecej tylko pomyśleć!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here