Pozycjonowanie stron to klucz do osiągnięcia sukcesu w każdej branży. Dobra widoczność witryny internetowej sprawia, że odwiedza ją większa liczba internautów, a w ten sposób generowany ruch na stronie przekłada się na realne zyski danej firmy. Wśród ogromnej konkurencji w Internecie zostaną zauważone jedynie te strony, które wyświetlają się na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania, ponieważ to one cieszą się największym zaufaniem klientów. Na czym polega skuteczne pozycjonowanie stron może  i dlaczego dobra agencja SEO ci w tym pomoże?

Pozycjonowanie stron — walka o TOP 10

Pozycjonowanie stron to szereg zabiegów, które zwiększają ich widoczność w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce. W chwili, gdy internauta wpisuje określone słowa i frazy kluczowe w okno wyszukiwarki roboty Google, na podstawie odpowiednich algorytmów,  skanują stronę pod kątem wielu aspektów, a następnie ustalają jej pozycję. Nie zdziwi nikogo fakt, że pozycjonowanie stron to nic innego jak walka o pierwsze top 10 pozycji na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Dzieje się tak, ponieważ użytkownicy Internetu bardzo rzadko zaglądają na drugą stronę z kolejnymi wynikami, dlatego firmy plasujące się w pierwszych wynikach mają realną szansę na zwiększenie ruchu na swojej witrynie, a co za tym idzie na zwiększenie swoich zysków.

Pozycjonowanie stron dzieli się na działania on-site oraz off-site. Pozycjonowanie on-site polega na działaniach i optymalizacji zarówno treści, jak i kodu strony, a więc wszelkich działaniach, które dotyczą samej witryny internetowej:

 • – słowa i frazy kluczowe w wartościowym contencie;
 • – odpowiednia konstrukcja meta opisów oraz prawidłowe formatowanie nagłówków;
 • – poprawne adresy URL;
 • – optymalizacja kodu strony;
 • – optymalizacja zdjęć i grafik, aby były jak ważyły jak najmniej i wyświetlały się poprawnie;
 • – szybkość ładownia się witryny;
 • – responsywność witryny, czyli jej poprawne wyświetlanie się na urządzeniach o różnej rozdzielczości.

Natomiast pozycjonowanie off-site to wszystkie te czynności, które służą promocji witryny w Internecie:

 • – link building, czyli zdobywanie linków zewnętrznych, które prowadzą na daną witrynę z innych stron;
 • – aktywność w social media;
 • – wizytówka w Google Firma;
 • – guest blogging, czyli wpisy gościnne;
 • – nieustanna analiza konkurencji.

Agencja SEO – współpraca dla wymiernych korzyści

Pozycjonowanie stron to działania, które wymagają specjalistycznej wiedzy, doświadczenia oraz czasu. Jedynie regularne działanie na stronie i poza nią dają wymierne korzyści w postaci wyższych wyników pozycjonowania. Warto pamiętać, że jest to proces długofalowy, niemniej jednak daje ono najlepsze efekty, jeśli jest przeprowadzane regularnie i popranie. Dobra agencja SEO, która zajmuje się pozycjonowaniem to najlepsze rozwiązanie dla firm, które nie posiadają w swoim zespole specjalistów od pozycjonowania. Pracownicy tych agencji to specjaliści od SEO, którzy mogą pochwalić się ogromnym doświadczaniem w tej dziedzinie oraz wiedzą techniczną, dzięki czemu skutecznie wybiorą odpowiednie słowa kluczowe, zoptymalizują kod czy wyeliminują te czynniki, które spowalniają działanie witryny. Dodatkowo agencja SEO dysponuje profesjonalnymi narzędziami oraz programami, które umożliwią skutecznie pozycjonowanie stron oraz pozwalają wygenerować raporty dotyczące analizy SEO.

Oczywiście można postawić na pozycjonowanie stron we własnym zakresie, jednak należy poświęcić temu sporo czasu oraz posiadać choćby podstawową wiedzę na ten temat, a same narzędzia do pozycjonowania najczęściej są płatne i wymagają odpowiednich licencji. Warto także pamiętać, że złe praktyki mogą skutecznie obniżyć widoczność strony w Internecie, co jest procesem bardzo trudnym do odwrócenia. Dlatego też agencja SEO to najlepszy wybór dla tych, którzy stawiają na pozycjonowanie stron w sposób skuteczny, mierzalny i bezpieczny.

Autor: Marian Zieliński – Media Click, Wrocław.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here