Bliska Ci osoba uwielbia prace w ogrodzie, ale Ty niespecjalnie się na tym znasz i zastanawiasz się, co kupić, by sprawić jej trochę radości? Oto krótki poradnik, w którym znajdziesz 7 pomysłów na prezent, który ucieszy każdego ogrodnika!

1. Zestaw drobnych narzędzi ogrodniczych Fiskars

Wydaje się banalne, ale czy wyobrażamy sobie pracę w ogrodzie bez podstawowych akcesoriów? Zdecydowanie nie! Taki zestaw z pewnością ucieszy nie tylko kogoś, kto ma już doświadczenie w dbaniu o ogród, ale również – a może przede wszystkim – osoby początkujące, które dopiero zaczynają przygodę z nowym hobby, jakim jest ogrodnictwo. I nie ma znaczenia, czy mówimy o dużym ogrodzie, niewielkim ogródku, czy też o balkonie lub tarasie. Jakie narzędzia powinny znaleźć się w tym niezbędniku. Na pewno będą to: łopatka, motyka, grabie, widły, a także odchwaszczacz. Dobrze jest zadbać, aby akcesoria tego rodzaju były wykonane solidnie z dobrej jakości materiałów, by były lekkie i miały ergonomiczne rękojeści, dzięki którym praca w ogrodzie będzie bardziej komfortowa. Tego typu asortyment oferuje chociażby fińska marka Fiskars.

2. Sadzarka ręczna do cebulek

To propozycja na idealny prezent dla osoby, która zamierza stworzyć ogród pełen kwiatów, ale nie tylko. Sadzarka to innowacyjne, użyteczne narzędzie, które usprawni pracę przy sadzeniu roślin cebulowych, a w tym żonkili, tulipanów, cebuli, czosnku i wielu innych. Narzędzie osadzone na długim trzonku pozwala sadzić rośliny bez konieczności schylania się. Wszystko odbywa się w kilku prostych krokach – z obsługą poradzą sobie nawet początkujący. Co możemy polecić? Na uwagę zasługuje sadzarka Fiskars o aluminiowym trzonku z ostrą końcówką i podpórką na stopę.

3. Poręczny spryskiwacz do roślin

Kolejna propozycja do praktyczny spryskiwacz do roślin. Takie akcesoria dostępne są w różnych pojemnościach. Godne rekomendacji są m.in. opryskiwacze Gardena. Sprawdzą się przy podlewaniu, ale również rozpylania innych preparatów przeznaczonych do różnych gatunków kwiatów oraz innych roślin i poprawiających ich kondycję. Użytecznym elementem spryskiwaczy tej marki jest dodatkowy otwór z nakrętką, który ułatwia napełnianie, dozowanie i opróżnianie pojemnika. Jest to gadżet wykonany z tworzywa sztucznego. Działa pod ciśnieniem. Mamy tu do wyboru dwa rodzaje oprysku: mgiełkę i strumień punktowy. Przezroczyste okienko pozwala kontrolować ilość płynu wewnątrz.

4. Mały sekator ręczny

Miłośnicy drzew i krzewów ozdobnych z pewnością ucieszą się z tego narzędzia! Świetnej jakości sekatory znajdziemy w ofercie marki Fiskars. Sekator pozwoli na pielęgnację różnych typów roślin – pamiętajmy, że ich odpowiednie przycinanie, zgodne z kalendarzem prowadzenia tego typu prac, to niezwykle istotna czynność, jaką powinniśmy wykonywać regularnie. Sekatory Fiskars pozwalają utrzymać estetyczny wygląd i zdrowie drzewek i krzaków. Mają świetnej jakości ostrza ze stali nierdzewnej i wygodną rękojeść, która dla podniesienia naszego komfortu jest pokryta powłoką antypoślizgową SoftGrip.

5. Siewnik do nasion i nawozu

Siewnik to akcesorium, które można użyć nie tylko do nasion czy nawozu, ale też piasku, soli, żwirku. Ten produkt umożliwia rozprowadzanie wybranego preparatu lub nasion bez brudzenia sobie rąk. Wystarczy przekręcić drążek dozownika, który jest przy tym niezwykle precyzyjny. Napełnianie pojemnika jest z kolei bezproblemowe. Wszystko to w sumie daje doskonałe efekty! Wśród polecanych urządzeń tego typu znajduje się siewnik ręczny Gardena (https://www.garneczki.pl/produkty/siewniki/gardena).

6. Akumulatorowe nożyce do trawy

Jeśli planujemy nieco droższy zakup, warto przemyśleć kupno akumulatorowych nożyc do trawy, które sprawią, że zielona wizytówka naszego ogrodu będzie prezentować się naprawdę pięknie! Ten sprzęt, np. marki Gardena, pomoże utrzymać w ryzach, doprowadzić do porządku i odmienić oblicze każdej murawy. To urządzenie umożliwia zarówno przycinanie brzegów trawnika dzięki bardzo ostrym ostrzom ze stali nierdzewnej z powłoką antyadhezyjną, jak i np. przycinanie krzewów po wymianie ostrza. Z tego względu nożyce są bardzo uniwersalne i przydatne w trakcie wykonywania wielu czynności pielęgnacyjnych w ogrodzie.

7. Zraszacz ogrodowy

Elementem dbania o ogród jest między innymi odpowiednie nawadnianie trawnika i innych roślin. Niezastąpionym, ułatwiającym to zadanie urządzeniem jest wahadłowy zraszacz i to on jest ostatnią propozycją, która może być wspaniałym prezentem dla każdego ogrodnika. Zraszacze pozwalają na równomierne podlewanie dużej powierzchni trawnika bez tworzenia kałuż. Ustawić je możemy w dowolnym miejscu, wybierając właściwą konfigurację urządzenia. Zraszacz regulujemy specjalnym pokrętłem. Dobry sprzęt tego rodzaju, np. Gardena, wyprodukowany jest z wysokiej jakości materiałów i posiada nierdzewny filtr metalowy chroniący przed zanieczyszczeniami. Konserwacja sprzętu jest prosta i przedłuża jego trwałość.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here