Grupa Paralotniarstwo Zamość odwiedziła Ziemię Lubaczowską. Piękno naszej okolicy z perspektywy lotu ptaka pokazała internautom umieszczając na YouTube filmik „Szlakiem roztoczańskich cerkiewek”.

Krzysztof Nowak – autor filmiku, wraz z kolegami, zwiedzanie powiatu lubaczowskiego zaczyna od Kowalówki. Następnie widzom prezentuje takie miasteczka i wsie jak: Gorajec, Chotylub, Nowe Sioło, Cieszanów, Stary i Nowy Lubliniec, Niemstów, Dachnów, Lubaczów, Tymce, Horyniec-Zdrój, Radruż i, Nowe Brusno. W każdej miejscowości swoją uwagę skupia głównie na świątyniach, ale widzowie zobaczyć mogą także pas graniczny, piękno natury i architektury Ziemi Lubaczowskiej.

– Naszym oczom ukazało się 12 zabytkowych cerkiewek, które są dowodem na niegdysiejszą wielokulturowość tego obszaru Polski. 2,5 godziny w początkowo dość turbulentnych warunkach i 104 km dystansu, to dość poważny wynik – relacjonuje Krzysztof Nowak.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

  1. Kiedy wreszcie władze Lubaczowa pójdą śladem miast które korygują błędy i pozbywają się rynkowej betonozy. Była burmistrz powinna zapaść się pod ziemię za ten projekt. Patrz np: Skierniewice walczą z betonozą. Na rynku posadzą prawie 40 drzew – Noizz. Tam już włodarze działają na rzecz mieszkańców i przywracają rynek dla nich.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here