Wilgoć gromadząca się w piwnicy to poważny problem często występujący w domach jednorodzinnych oraz blokach mieszkalnych. Niestety samo osuszanie nie starcza na długo. Żeby efektywnie pozbyć się problemu gromadzącej się wilgoci należy zlokalizować oraz wyeliminować przyczynę problemu. Gromadzenie się wilgoci może powodować rozwój pleśni i grzybów a także uszkodzenie konstrukcji piwnicy. W zawilgoconej piwnicy często wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach stęchlizny. Po zauważeniu objawów gromadzenia się wilgoci powinniśmy jak najszybciej zabrać się za osuszenie wnętrza piwnicy. Jedną z firm świadczących tego typu usługi jest https://tomabud.waw.pl/osuszanie/

Skąd bierze się wilgoć w piwnicy?

Gromadzenie się wilgoci w piwnicy może mieć kilka źródeł. Najczęściej pojawianie się wilgoci spowodowane jest niskim położeniem piwnic (poniżej poziomu gruntu). Z tego powodu mury i posadzki piwnicy są narażone na wiele czynników mogących spowodować gromadzenie się wilgoci. Pierwszym powodem nadmiernego zawilgocenia może być wilgoć pochodząca z powietrza. Różnica temperatur na zewnątrz i w piwnicy może być na tyle wysoka że przy odpowiedniej wilgotności powietrza woda zacznie skraplać się na ścianach piwnicy. Kolejnym czynnikiem powodującym zawilgocenie jest nieprawidłowo wykonana lub uszkodzona izolacja. W tym przypadku podniesienie wód gruntowych lub intensywne opady mogą spowodować zalanie. Poza zadbaniem o samo osuszenie piwnicy powinniśmy zadbać także o naprawienie lub dołożenie dodatkowej warstwy hydroizolacji, która pomoże uniknąć tego typu problemu w przyszłości.

Osuszenie piwnicy z wilgoci i po zalaniu

Po prawidłowym zlokalizowaniu przyczyny gromadzącej się wilgoci możemy zabrać się za efektywne osuszanie. Podczas osuszania najważniejszym zadaniem jest prawidłowe odparowanie wody i wilgoci. Pomocne będą wszelke urządzenia osuszające takie jak nagrzewnice, szeroko pojęte wentylatory i osuszacze. Urządzenia te mają za zadanie wymuszenie cyrkulacji powietrza przy jednoczesnym wyciąganiu z niego wilgoci poprzez nagrzewanie. Odpowiednią metodę osuszania jesteśmy w stanie dobrać po zlokalizowaniu źródła wilgoci lub zalania, często wymagana do tego jest specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here