Fot. powiatlubaczowski.pl, arch.

Powiatowe Święto Plonów w tym roku odbędzie się w Oleszycach. Rolnicy za zebrane plony dziękować będą w niedzielę 29 sierpnia. Podczas zabawy wybrane zostaną najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najsmaczniejsza potrawa.

Powiatowe Święto Plonów organizowane co roku w ostatnią niedzielę sierpnia odbywa się w innej miejscowości. Gospodarzem w tym roku będzie Gmina Oleszyce. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12:30 zbiórką delegacji wieńcowych na placu przy Ratuszu Miejskim. Wszyscy uroczyście przejdą do kościoła parafialnego pw. Narodzenia NMP, gdzie o godz. 13:00 odprawiona zostanie msza święta dziękczynna w intencji rolników. Po modlitwie korowód dożynkowy uda się na stadion miejski, gdzie o godz. 14:30 rozpocznie się część oficjalna. Powitani zostaną goście i rozpoczną się okolicznościowe przemówienia. Część artystyczna ruszy o godz. 15:15. W jej ramach na scenie muzycznej wystąpią zespoły folklorystyczne, rozstrzygnięte zostaną konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i kulinarny. Zwycięzców poznamy o godz. 18:30. Odbędzie się również przegląd sztuki ludowej.

– Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich, twórców ludowych, rękodzielników, artystów, gospodarstwa agroturystyczne, producentów, pszczelarzy, ogrodników i inne podmioty mogące uświetnić to wydarzenie do wystawienia stoisk promocyjnych podczas uroczystości. Dla wystawców wydarzenie będzie doskonałą okazją do promocji własnych wyrobów, produktów i usług – zachęcają organizatorzy.

Zgłoszenia należy dokonać do 20 sierpnia w Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie,
(ul. Wyszyńskiego 31), pod nr. telefonu 16 632 11 26 lub na adres email: sekretariat@pckl.pl.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here