Tegoroczne Święto Pieroga sprowadziło w niedzielę (15.08) do Horyńca-Zdroju prawdziwe tłumy. Gospodynie wydały rekordowe 18 tysięcy pierogów.

W niedzielne popołudnie w Parku Zdrojowym w Horyńcu-Zdroju swoje stoiska wystawiło 9 Kół Gospodyń. Na miłośników pierogów czekały Panie z KGW z Horyńca-Zdroju, Lubyczy Królewskiej, Werchraty, Dziewięcierza, Radruża, Krowicy Samej, Krowicy Hołodowskiej, Krowicy Lasowej i Budomierza. Gospodynie wspólnie przygotowały aż 18 tysięcy pierogów (dotychczasowy rekord to 16 tysięcy pierogów), a te zostały skonsumowane jeszcze przed ostatnim występem kapeli ludowej.

Tradycyjnie odbył się także konkurs na najsmaczniejsze specjalnie przygotowane pierogi. Jury w składzie przedstawicielek wszystkich kół wybrały zwycięzców. W tym roku wygrały Panie z Werchraty za pierogi bałkańskie z sosem czosnkowym, drugie miejsce zdobyło KGW Horyniec-Zdrój za pierogi Leśne Runo z mięsem z bobra i sosem chrzanowo żurawinowym a trzecie powędrowało do Radruża za pierogi z kurkami. W konkursie znalazły się również pierogi z owocami, wątróbką, karpiem, kaszą, grzybami, lubczykiem. Na deser można było kupić przepyszne swojskie wypieki, były też atrakcje dla dzieci, stoiska rękodzielnicze, lokalne wyroby: sery i miody.

Na scenie wystąpiły dzieci z GOK-u w Horyńcu-Zdroju oraz kapele: Braciaki, Czerwona Jarzębina, Galicjanie z Narola oraz Obrzędowy Zespół Śpiewaczy Galicjanki z Roztocza. Wieczorem zagrał dla nas Zespół Graffiti.

Galeria zdjęć, fot. Krystian Kłysewicz, Gmina Horyniec-Zdrój.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here