Zgłaszać się można do Nocnego Rajdu Pieszego

1

Niebo nocą wygląda niezwykle. Przekonają się o tym uczestnicy Nocnego Rajdu Pieszego Per Silva ad Astra, który ruszy 14 sierpnia z Horyńca-Zdroju. Organizatorzy otworzyli już listy zgłoszeń.

Rajd odbędzie się w ramach Art Festiwalu. Trasa obejmować będzie około 18,5 km, a wieść będzie przez Horyniec-Zdrój, Kapliczkę w Nowinach Horynieckich, Świątynię Słońca, Niwki, Zaniemicę i Dahany. Trasa wędrówki będzie przebiegać w nocy częściowo przez kompleksy leśne oraz tereny otwarte, zarówno znakowanymi szlakami turystycznymi, jak i drogami nieoznakowanymi. Uczestnicy wyruszą z Amfiteatru około godziny 21:30-22:00 (po musicalu BODO i występie Fire Show Grupy Leśne Licho). Rajd zakończy się wspólnym paleniem ogniska i oczekiwaniem na wschód słońca. Powrót autokarem do Horyńca-Zdroju przewidziany jest na godz. 5:30-6:00.

– W trakcie rajdu na przestrzeniach otwartych obserwować będziemy niebo – połowa sierpnia to największa aktywność spadających gwiazd – roju Perseidów. – zapewniają organizatorzy.

Udział w Rajdzie jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/ruv7dNDvFehEFLRM7 .

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here