W niedzielę (01.08) na błoniach Kresowej Osady w Baszni Dolnej odbył się Wielki Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Było smacznie, kolorowo i muzycznie. Na zakończenie na scenie wystąpili Witek Muzyk Ulicy i Pectus.

Tradycyjnie, na zakończenie FDK w Baszni Dolnej odbył się Wielki Finał, który przyciąga rzesze uczestników przede wszystkim kulinariami i muzyką. W jego trakcie rozstrzygnięto konkursy „Na Szlaku Kulinarnym Wschodniej Polski” i „Kresowe Jadło” oraz odbyła się promocja albumu „Roztocze”. Finał to również stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz rodzimych przedsiębiorców. Dostępne były także stoiska rękodzielników i twórców ludowych. Ponadto zobaczyliśmy występy artystyczne zespołów folklorystycznych. Gotującą gwiazdą była Weronika Marczuk, a muzycznymi – Witek Muzyk Ulicy i Pectus.

Na jednej ze ścian stodoły powstał deskal na podstawie portretu Zofii i Pawła Mierzwów, pochodzących z Baszni rodziców Stefana/Szczepana Mierzwy (Stephena Mizwy), założyciela Fundacji Kościuszkowskiej. Autorem ekspozycji jest Arkadiusz Andrejkow. Dodatkowo w trakcie Finału do Baszni Dolnej dotarli uczestnicy dwudniowego II Rajdu Mohorta. Cykliści pokonali trasę z Rzeszowa przez Błażową, Dubiecko, Przemyśl do Baszni Dolnej.

Choć za nami FDK, to organizatorzy zapraszają na wydarzenia pofestiwalowe. Szczegółowy program znajduje się na stronie Festiwalu www.festiwalkresow.pl. Tam znajdzie także obszerne fotorelacje z dotychczasowych wydarzeń.

Galeria zdjęć.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here