Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to bez wątpienia oprócz wysokiej jakości drzwi liczą się także dobre zamki. Muszą to być zamki wysokiej jakości, które są gwarancją bezawaryjnego działania przez cały okres swojego użytkowania. W jakich momentach warto więc wymienić zamki w drzwiach?

Zakup nowego domu lub mieszkania

Jeśli planujemy zakup nowego domu lub mieszkania, szczególnie z rynku wtórnego, to warto zaplanować wcześniej wymianę zamków, na przykład na znane i cenione modele typu Gerda zamki Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że będziemy posiadać pewność co do tego, że jesteśmy jedynymi posiadaczami kompletu kluczy do własnego lokum. Kupując mieszkanie lub dom od poprzednich właścicieli nie ma tak naprawdę stu procentowej pewności co do tego, że poprzedni właściciel nie zgubił jakiegoś klucza lub nie zostawił komuś dodatkowego kompletu kluczy. Poza tym wymiana zamków w nowym mieszkaniu wiąże się także z chęcią poprawy bezpieczeństwa – korzystając z doradztwa profesjonalnego ślusarza, na przykład z firmy https://www.abc-zabezpieczen.pl/ można uzyskać kompleksową pomoc i poradę w wyborze zamków, które spełnią indywidualne potrzeby nowych mieszkańców domu.

Stare i zużyte zamki

Kolejnym istotnym powodem przemawiającym za tym, że warto wymienić zamki jest kwestia dotycząca zużycia starych zamków. Warto zauważyć, że współcześnie sprzedawane zamki posiadają wiele klas zabezpieczeń, szczególnie jeśli chodzi o zamki do drzwi antywłamaniowych. Charakteryzują się one certyfikatami dotyczącymi wysokiej klasy zabezpieczenia przed włamaniem oraz ochroną przed wierceniem. Jeśli więc zamontowane zamki w drzwiach działają poprawnie, ale nie posiadają odpowiednich certyfikatów to może oznaczać, że po prostu warto wymienić je na lepsze modele, spełniające wysokie wymagania klientów. Bez wątpienia należy dodać również to, że w przypadku jeśli zauważymy problemy z zamkiem to dobrze jest zaplanować ich wymianę zanim dojdzie do poważnej awarii i dostanie się do wnętrza własnego lokum będzie utrudnione.

Zgubione klucze

Zgubione klucze to ważny powód ku temu, aby wymienić zamki. Szczególnie jeśli mamy obawy o nasze bezpieczeństwo i obawiamy się, że klucze mogły wpaść w niepowołane ręce. Zwykle w takim przypadku konieczna jest szybka reakcja i natychmiastowy demontaż starych zamków oraz wymiana na nowe. Tego typu działania są przeprowadzane zwykle bardzo szybko, bo zwykle wystarczy prosta wymiana wkładki w drzwiach wejściowych, aby odpowiednio zabezpieczyć się przed niepowołanymi gośćmi.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here