Festiwal Dziedzictwa Kresów dobiega końca. Dziś Wielki Finał w Baszni Dolnej

2

Organizatorzy Festiwalu Dziedzictwa Kresów zapraszają w niedzielę (1.08) na Wielki Finał. W Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej na gości czekać będą niezliczone atrakcje kulinarne i artystyczne. Na scenie wystąpią m.in. Witek Muzyk Ulicy i Pectus.

Na dziedzińcu głównym Kresowej Osady odbędzie się Festiwal Produktów Podkarpackich i III Festiwal Podkarpackiego Proziaka. Z kolei na małym dziedzińcu (pomiędzy muzeum a chałupą) spotkamy się „Na Szlaku Kulinarnym Wschodniej Polski”, ruszą konkursy „Kresowe Jadło” oraz „Niejedno oblicze podkarpackiego proziaka”, dostępne będą stoiska rękodzielników i twórców ludowych, trwać będzie giełda staroci i dostępna będzie strefa przedsiębiorczości. W Galerii Lokalnej Historii wyświetlona zostanie prezentacja multimedialna w stulecie otwarcia przez Józefa Piłsudskiego słynnych Targów Wschodnich we Lwowie. Zobaczymy także występy artystyczne zespołów folklorystycznych. Wystąpią Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” i Zespół Śpiewaczy Niespodzinaka. O godz. 19:00 na dużej scenie pojawi się pierwsza gwiazda wieczoru – Witek Muzyk Ulicy, a o godz. 20:30 wystąpi druga gwiazda – Pectus.

W czasie wydarzeń dostępne będą punkt informacyjny o wydarzeniu, stoisko promocyjne Roztocza podkarpackiego i lubelskiego, a także otwarty zostanie punkt medyczny.

Wszystkich podróżnych wybierających się do Baszni Dolnej od strony Lubaczowa (szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych) ze względu na prace remontowe na drodze wojewódzkiej nr 867 i wprowadzony tam ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, zachęcamy do skorzystania z alternatywnej trasy dojazdu przez miejscowość Antoniki. Planując wyjazd, warto także wybrać się w podróż z odpowiednim wyprzedzenie.

Organizatorzy FDK zapraszają nas także na wydarzenia pofestiwalowe. Szczegółowy program znajduje się na stronie Festiwalu www.festiwalkresow.pl.

AH, elubaczow.com

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here