Do czego służą uchwyty do szkła?

0

Szkło to popularny materiał konstrukcyjny, który niezmiennie cieszy się ogromną popularnością w branży wnętrzarskiej. Szklane balustrady, półki, przeszklenia ścienne oraz szklane elementy elewacji podnoszą estetykę i nadają klasę nie tylko wnętrzom, ale całym obiektom budowlanym. Niezbędne do ich prawidłowego montażu są uchwyty do szkła.

Uchwyty do szkła projektuje się i wykonuje w taki sposób, aby zapewnić estetyczny i bezpieczny montaż szklanego komponentu w określonym miejscu – jako daszek nad wejściem do budynku, balustrada schodowa czy balkonowa, blat stołu. Ze względów estetycznych i funkcjonalnych większość produkowanych obecnie uchwytów do szkła do detale wykonywane ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna doskonale komponuje się ze szklanymi elementami, jednocześnie zapewniają stabilność montażu na długi czas. Co ważne, stal szlachetna bardzo dobrze się prezentuje i jest odporna na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu w miarę upływu czasu nie traci na estetyce.

Mocowanie balustrad: Czy potrzebne mi będą uchwyty do szkła?

Jednym z najbardziej popularnych elementów szklanych w nowoczesnych wnętrzach są schody i balustrady. Balustrady szklane są często oferowane jako balustrady systemowe do samodzielnego montażu. Za ich wyborem przemawia relatywnie niska cena oraz wysoka estetyka produktu finalnego – gotowa balustrada systemowa ze szkła prezentuje się naprawdę okazale, dzięki czemu wpisuje się w stylistykę zarówno eleganckich wnętrz mieszkalnych, jak i przestrzeni komercyjnych i użytkowych.

Planując samodzielny montaż balustrady szklanej powinniśmy być wyposażeni w odpowiednie uchwyty do szkła. Czasami producent balustrady dostarczy je wraz z pozostałymi komponentami. Znacznie częściej będziemy musieli je zakupić samodzielnie. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Przede wszystkim na jakość. Zanim jednak będziemy mogli porozmawiać o jakości uchwytów do szkła warto zastanowić się jakiego rodzaju uchwyty będą nam potrzebne podczas montażu balustrady. Wśród elementów, które sprawdzą się w tej roli znajdziemy uchwyt punktowy do szkła oraz uchwyt do poręczy. Niezbędne mogą się okazać również różnego rodzaju łączniki, oraz rotule do mocowania szkła.

W przypadku balustrad wewnętrznych i zewnętrznych warto postawić na uchwyty do szkła wykonane ze stali nierdzewnej. Jak już o tym wspomnieliśmy, stal nierdzewna jest szczególnie odporna na degradacyjny wpływ czynników zewnętrznych, dzięki czemu przez długi czas zachowuje swój pierwotny wygląd. Ta cecha z pewnością przełoży się na estetykę mocowanej balustrady. Uchwyty z popularnej nierdzewki będą srebrne przez cały czas, podczas gdy uchwyty powlekane czy malowane z czasem mogą zacząć się łuszczyć lub odbarwiać. 

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here