Policjanci z Lubaczowa obchodzili swoje święto [ZDJĘCIA]

1

W czwartek (29.07) na placu przy Komendzie Powiatowej Policji w Lubaczowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W obecności zaproszonych gości, akty mianowania na wyższe stopnie policyjne z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie mł. insp. Grzegorza Błaszczyka otrzymało 19 policjantów.

Fot. KPP w Lubaczowie

Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się w środę uroczystą mszą świętą w intencji policjantów i pracowników policji, którą w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie odprawił Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego ks. kan. Andrzej Stopyra.

Dzień później na placu przy Komendzie Powiatowej Policji w Lubaczowie odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowcy, służby mundurowe.

Uroczystościom przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie mł. insp. Grzegorz Błaszczyk, który przywitał zaproszonych gości. Następnie w swoim przemówieniu podziękował policjantom za trud, jaki wkładają w codzienną służbę. Nie zabrakło także słów uznania dla pracowników policji za ich pracę i poświęcenie. Komendant skierował również słowa podziękowania dla parlamentarzystów, władz samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych, nadleśniczych, za wsparcie przy remoncie komendy oraz dobrą współpracę.

Życzenia i gratulacje dla awansowanych funkcjonariuszy złożyli m.in.: w imieniu poseł Teresy Pamuły asystent biura poselskiego – Piotr Cioch, Starosta Lubaczowski – Zenon Swatek, w imieniu samorządowców Zdzisław Zadworny Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów, a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie bryg. Janusz JabłońskiStanisław Zagrobelny Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce i pozostali zaproszeni goście.

Główną częścią uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz medalów Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie mł. insp. Grzegorza Błaszczyka awanse na wyższe stopnie otrzymało 19 funkcjonariuszy, w tym: 2 oficerów, 8 aspirantów i 9 podoficerów.

Galeria zdjęć, fot. KPP Lubaczów.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here