GPS dla kota – jak to działa?

0

Koty lubią chadzać własnymi drogami. Jeśli tylko mają możliwość, robią sobie samotne eskapady poza teren domu, mieszkania czy przydomowej posesji. Potrafią przez wiele godzin nie wracać do właściciela albo przynieść mu zdobycz w postaci małego gryzonia czy ptaka. Kocia  natura daje o sobie znać w różny sposób, dlatego jeśli masz mruczka wychodzącego na zewnątrz, dobrze by było zadbać o jego bezpieczeństwo. Pozwala na to GPS dla kota. Sprawdź, jak działa takie urządzenie.

GPS dla zwierząt – przydatny gadżet

GPS to system satelitarnego namierzania osób i obiektów, opierający się na wskazaniach satelitów krążących wokół Ziemi. Jeśli tylko dana osoba, zwierzę czy np. samochód znajdują się na otwartej przestrzeni, wskazania systemu GPS mogą być dokładne nawet do kilku metrów.  

Nadajnik GPS może zostać umieszczony nawet w niewielkim breloczku, który przypięty do obroży psa lub kota staje się ważnym elementem bezpieczeństwa dla pupila, a dla właściciela – staje się gadżetem gwarantującym spokojną głowę.

Ucieczki i wycieczki kota poza posesję z GPS przypiętym do obroży będą już pod kontrolą właściciela, kiedy w dowolnej chwili będzie mógł on dosyć precyzyjnie ustalić, gdzie kocie się znajduje.

Jak działa GPS dla kota?

Kiedy już zdecydujemy się na zakup GPS dla kota i przypniemy go do obroży swojego zwierzaka, możemy z niego skorzystać w dowolnym momencie. Wystarczy, że zostanie włączony, będzie miał naładowaną baterię, a właściciel mruczka zaloguje się na platformie do śledzenia aktualnego położenia swojego pupila. Producent GPS dla kota, np. firma Calmean, udostępnia użytkownikom odpowiednią aplikację na smartfon lub tablet. Rozwiązanie to znajdziesz tutaj: calmean.com/produkty-calmean/pet-tracker/.

Kiedy tylko istnieje taka potrzeba, możemy wybrać lokalizację kota i sygnał GPS pozwoli na określenie, gdzie znajduje się zwierzę. W przypadku niektórych lokalizatorów, jeśli znajdą się one poza zasięgiem GPS, wybierają sygnał naziemnych nadajników operatorów komórkowych oraz sieci Wi-Fi, by wskazania na mapie w aplikacji obsługującej GPS dla kota były możliwie najdokładniejsze. Sprawdź porady związane z tym urządzeniem: calmean.com/blog/

Dodatkowe funkcje lokalizatorów

Niektóre urządzenia GPS dla kota, czego najlepszym przykładem jest Tracker Calmean, mają i inne funkcje, jak alarmowanie o opuszczeniu strefy bezpiecznej przez czworonoga. W aplikacji użytkownicy mogą ustalić, w jakich granicach może przebywać kot, a jeśli ten wyjdzie ze strefy, właściciel otrzymuje powiadomienie i może odpowiednio zareagować.

Urządzenie może być wyposażone w nasłuch otoczenia, co pozwala posłuchać, co dzieje się tam, gdzie aktualnie przebywa kot. To pomocne, jeśli mruczek dostanie się w ręce osób trzecich, niekoniecznie powołanych do tego celu lub pozostawimy zwierzę z kimś, kto ma sprawować nad nim opiekę.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here