Niegdyś zupełnie nieznana, dziś sięga po nią coraz więcej Polaków. Yerba mate, bo o niej mowa, staje się powszechnie cenioną alternatywą dla kawy czy tzw. “energetyków”. Skąd tak dynamicznie rosnąca popularność? Wyjaśniamy w dzisiejszym wpisie!

Yerba mate, moc naturalnej energii z dalekich tropików.

Yerba mate to aromatyczny napar na bazie ostrokrzewu paragwajskiego, bogatej w naturalną kofeinę rośliny wywodzącej się z rejonów pogranicza Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Mieszkańcy tych krajów wybierają ją znacznie chętniej niż kawę czy sztuczne “energetyki”. Yerba od wieków stanowi głęboko zakorzeniony element tamtejszego krajobrazu kulturowego i nieodłączną część dziedzictwa. W ostatnich latach napar staje się coraz popularniejszy również w Polsce. A wszystko to dzięki jego niezwykłym właściwościom…

Właściwości yerba mate. Jak napar wpływa na nasz organizm?

Jak powszechnie wiadomo, bogata w naturalną kofeinę yerba mate sprawdzi się jako zdrowy substytut popularnych “energetyków” czy kawy. Cennych właściwości ma jednak znacznie więcej. Stanowi świetne źródło antyoksydantów; ma ich więcej nawet od słynnej w tym względzie zielonej herbaty!. Zwane też przeciwutleniaczami związki mogą wpłynąć na opóźnienie starzenia komórek i wzmocnienie odporności. Ponadto, yerba mate zawiera szereg mikroelementów, w tym: magnez, cynk, wapń, potas, fosfor oraz witaminy A, C, E, B1, B2, B3, B5. Ze względu na stymulujący wpływ na metabolizm, będzie też doskonałym wsparciem dla osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. 

Spróbuj yerba mate! To naprawdę proste.

Macie ochotę na yerbę? Nic prostszego! Będzie Wam potrzebne kilka akcesoriów i oczywiście sam susz. Najlepiej zdecydować się na któryś z zestawów do yerba mate dla początkujących. Znajdziecie w nich wszystko, co niezbędne, by bez przeszkód cieszyć się  cennymi właściwościami yerba mate. Szeroki wybór markowych produktów w atrakcyjnych cenach znajdziecie w sklepie internetowym MateMundo.pl. To właśnie tam najlepiej zrobić zakupy!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here