Ostatnie Dni Festiwalu Dziedzictwa Kresów [PROGRAM]

0

Organizatorzy Festiwalu Dziedzictwa Kresów nie zwalniają tempa i wciąż zapraszają na liczne wydarzenia. Gdzie warto się wybrać w najbliższych dniach?

Organizatorzy Festiwalu Dziedzictwa Kresów zapraszają m.in. do cerkwi św. Mikołaja w Lubaczowie.

Dziś (28.07) wieczorem warto wybrać się do cerkwi pw. Św. Mikołaja w Lubaczowie, gdzie wystąpi z koncertem chór „Kairos” z Lublina. Wystrój obiektu i jego akustyka sprawia, że koncerty są tu niezwykle klimatyczne. Z pewnością doskonale odnajdzie się tutaj powstały w 1999 roku męski zespół wokalny. Chór „Kairos”, którego założycielem i dyrygentem jest Borys Somerschaf. Grupa ma w swoim repertuarze głównie śpiewy cerkiewne oraz greckie, ormiańskie i gruzińskie pieśni liturgiczne.

W czwartek polecamy wybrać się do Cerkwi pw. Św. Paraskewy w Radrużu. Tam o godz. 19:00 grupa „Suplikanci” da koncert „Od powietrza…. – tradycyjne, podkarpackie pieśni przeciwko zarazie”. Usłyszymy pieśni religijne śpiewane w XIX w. (i wcześniej) przeciw zarazie, które przekazywano z pokolenia na pokolenie wraz ze wspomnieniem czasów, w których były ludziom potrzebne, i z myślą o czasach, gdy będą potrzebne znowu.

Natomiast w piątek (30.07) o godz. 16:00 w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie odbędzie się sesja popularnonaukowa. O godz. 17:00 na cieszanowskim Rynku otwarta zostanie wystawa, a o godz. 18:00 odbędzie się koncert Rzeszowskiego Zespołu Instrumentów Dętych DECHOVKA.

Dodatkowo w Narolu w Cerkwi na Krupcu o godz. 19:30 wystąpi Joachim Mencel laureat prestiżowego tytułu BEST RECORDING 2020. Artysta zaprezentuje materiał z najnowszej, wydanej w USA i entuzjastycznie przyjętej płyty. Muzyk wprowadza w krainę światowego jazzu również lirę korbową – instrument ściśle związany z tradycją muzyczną Kresów.

Sobotę (31.07) przeznaczono m.in. dla miłośników sportu. W Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej od godz. 14:30 czekać na nich będą bieg, marsz Nordic Walking, a także rajd rowerowy i memoriał im. Kazimierza Górskiego. Wieczór należeć będzie do głównie do młodzieży. O godz. 19:30 na lubaczowskim rynku zagrane zostaną koncerty. Wystąpi WaluśKraksaKryzys, Ikarus Feel i otwarty zostanie Escape Room.

Zachęcamy do śledzenia strony Festiwalu www.festiwalkresow.pl, gdzie znajdziecie szczegółowy program.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here