Warsztaty ceramiczne dla dzieci w Lubaczowie

1

Jeszcze można zgłaszać się na warsztaty ceramiczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Spotkania odbędą się 29 lipca i 5 sierpnia o godz. 16:00 przy ul. Abp. Baziaka 1 w Lubaczowie.

Moda na organizowanie dzieciom dodatkowych zajęć stymulacyjnych nie słabnie. Warsztaty różnego rodzaju wciąż cieszą się popularnością i słusznie! Dodatkowe zajęcia to nie tylko doskonały sposób na kreatywne spędzenie czasu wolnego, ale także metoda wsparcia rozwoju najmłodszych. W Lubaczowie nadarza się doskonała okazja do zagospodarowania czasu wolnego dzieci w taki sposób – ruszają zajęcia ceramiczne.

– Glina jest przyjemna w dotyku, bardzo plastyczna, daje wiele możliwości tworzenia przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych. Wspólne lepienie pozwala rozładować emocje, relaksuje, sprzyja nawiązywaniu nowych relacji z rówieśnikami. Długi proces wykonania ceramiki (lepienie, suszenie, wypalanie, szkliwienie i ponowne wypalenie w piecu) uczy pokory i cierpliwości. – tłumaczą organizatorzy.

Warsztaty odbędą się w cyklu dwóch spotkań po 1,5 godziny (29 lipca i 5 sierpnia). Wszystkie potrzebne materiały dzieci dostaną na miejscu – masę ceramiczną, narzędzia do modelowania i malowania, angoby, farby, szkliwa, pędzle, fartuchy. Cena uczestnictwa dziecka w zajęciach wynosi 120 zł.

Podczas zajęć ceramicznych nie jest istotny efekt, lecz sam proces pracy z gliną, zabawa, nieskrępowana kreatywność i samodzielne doświadczanie.

– Prace wykonane przez dzieci na warsztatach będą pamiątką na długie lata. – zapewniają organizatorzy.

Materiał partnera.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here