Powiat lubaczowski: W weekend wpadło dwóch kierowców „po spożyciu”

0

Podczas minionego weekendu policjanci z Lubaczowa zatrzymali dwóch kierowców, którzy na „podwójnym gazie” postanowili prowadzić pojazd. Obaj stracili już prawo jazdy, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Pierwszego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali w sobotę (24.07) około godz. 20 w Lubaczowie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierowca jechał z prędkością 83 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli od 28-letniego mieszkańca Lubaczowa wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd mając blisko 2 promile.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło dziś w nocy przed godz. 1, w Baszni Dolnej. Dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że spod sklepu odjechał samochód marki BMW, którego kierowca wcześniej pił alkohol. Policjanci przybyli na miejsce, zauważyli opisywane auto i zatrzymali do kontroli. Za jego kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec gminy Horyniec-Zdrój. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.  

Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

W sumie od początku lipca, lubaczowscy policjanci zatrzymali już 15 osób, które prowadziły pojazd na „podwójnym gazie”. Aż u 11 z nich alkomat pokazał ponad 0,5 promila alkoholu.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here