Na rynku wydawniczym pojawiła się pozycja „U stóp Najświętszej Maryi Panny w Lubaczowie”. Książka powstała z okazji XXX rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Lubaczowie i roku beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

– Oddajemy w Państwa ręce opracowanie starające się w jakiejś mierze ocalić od zapomnienia ślady pobytu na naszej ziemi tych dwóch wielkich Polaków, ich związki z nią i znaczenie, jakie przykładali, aby właśnie z tego miejsca płynęło ich przesłanie dla współczesnych i przyszłych pokoleń. (…) Stąd świadomi tego, że mieliśmy szczęście i przywilej być jako społeczeństwo ziemi lubaczowskiej świadkami takich chwil, chcemy w tej formie podziękować i oddać Im cześć. Czytelnikom zaś przekazać świadectwo naszej wspólnej historii i dać radość z jej wspominania – napisał w słowie wstępnym Starosta Lubaczowski Zenon Swatek.

Publikacja liczy 144 strony. Napisana została pod czujnym okiem redaktorów – Wiesława Huka i Krzysztofa Stępnia. Autorem tekstu jest Adam Łazar. W książce przypomniał on m.in. historię stolicy Archidiecezji Lwowskiej, 25-lecia sakry biskupiej ks. abpa Eugeniusza Baziaka oraz wyboru i konsekracji na biskupa ks. dr. Karola Wojtyły czy konsekracji biskupa Jana Nowickiego. Omówił peregrynację Matki Boskiej Częstochowskiej w symbolach maryjnych, a także opisał wizytę Ojca Świętego w Lubaczowie. Treść wzbogacona została o liczne fotografie.

Realizację wydawniczą zleciło Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, a wydawcą jest  Wydawnictwo Książkowe „Carpathia” sp. z o.o. z Rzeszowa. Publikację zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Lubaczowskiego, Miasta Lubaczów, Gminy Lubaczów, Miasta i Gminy Oleszyce, Gminy Horyniec-Zdrój, Banku Spółdzielczego w Lubaczowie, Nadleśnictwa Lubaczów i Jana Szyka – firmy SZYK Inżynieria Sanitarna.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here